Rozmowa z Jędrzejem Jędrychem, prezesem Górnika

- Nie stać nas na utrzymanie tak drogiej kadry, jaką mamy obecnie. Co innego, gdyby sytuacja w tabeli była lepsza - powiedział w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" prezes Górnika, Jędrzej Jędrych. 

» Wydawać by się mogło, że skoro właścicielem Górnika jest potentat na rynku ubezpieczeń, to klub nie powinien mięć problemów. Jest inaczej.

Jędrzej Jędrych: - Z bardzo prostego powodu. Po spadku z ekstraklasy powstała dziura w budżecie na poziomie pięciu milionów złotych. Straciliśmy pieniądze z kontraktu telewizyjnego z Canal Plus. Tych środków brakuje nam teraz najbardziej. Właśnie dlatego powstały kilkumiesięczne zaległości wobec piłkarzy. Spieszę jednak wyjaśnić, że nie mogły mieć one wpływu na postawę drużyny, bo zawodnicy od początku wiedzą, że wszystko dostaną.

» Firma Allianz próbowała wziąć pożyczkę z banku, żeby uregulować dług.

- To było doraźne działanie. I dodam, że to normalna praktyka. Chodziło o pożyczkę krótkoterminową. Jak będzie gotowy budżet na przyszły rok, to wszelkie zaległości znikną.

» Dlaczego aż piętnastu piłkarzy dostało zgodę na szukanie nowego pracodawcy?

- Cięcia. Nie stać nas na utrzymanie tak drogiej kadry, jaką mamy obecnie. Co innego, gdyby sytuacja w tabeli była lepsza. Wtedy pewnie zachowalibyśmy się inaczej. Skoro jednak jesteśmy dopiero na szóstym miejscu, to daliśmy graczom wolną rękę. I to nie jest tak, że tylko tym piętnastu. Każdy jest na sprzedaż. Nawet Grzegorz Bonin czy Michał Pazdan, a więc wyróżniający się gracze.

» Jednak w poszukiwaniu oszczędności naraziliście się na śmieszność. Proponowanie Jagiellonii Roberta Szczota za pół miliona złotych trudno nazwać dobrym ruchem.

- Rozmawiałem z prezesem Jagiellonii Ireneuszem Trąbińskim na temat innego piłkarza. A w sprawie Roberta tylko sobie żartowaliśmy. Jeśli Białystok byłby zainteresowany odkupieniem Roberta, to zna cenę. I to wszystko co mam do powiedzenia w tej sprawie. Generalnie cieszymy się, że inne kluby pytają o naszych graczy. Nie mam jednak złudzeń co do tego, że sprzedamy całą piętnastkę.

» Tymczasem trener Ryszard Komornicki żali się, że Allianz już go nie chce.

- Nie wiem, co mówi trener. Proszę mi jednak uwierzyć, że nikt w tej chwili nie szuka nowego szkoleniowca dla zabrzan. Pracujemy według planu Komornickiego. Rozmawiamy z piłkarzami, którzy mogliby nas niebawem wzmocnić.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]