Wielka zimowa wyprzedaż w Górniku

Górnik Zabrze zamiast zysków, generuje milionowe straty. Sponsor chce sprzedać wszystkich piłkarzy - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Nakłady firmy Allianz na Górnika rosną, a wynik sportowy jest katastrofalny. Klub wydaje się być jedynie kosztowną zabawką potentata na rynku ubezpieczeń, który na Roosevelta już utopił 40 milionów złotych. Efekt jest żałosny, bo drużyna z roku na rok osiąga coraz gorszy wynik sportowy. W sezonie 2007/08 było 8. miejsce w ekstraklasie, w następnym spadek, a w bieżących rozgrywkach zespół stał się I-ligowym średniakiem. Właśnie dlatego właściciel zamierza zastosować terapię szokową i ogłosił wielką zimową wyprzedaż.

- Kiedyś Cracovia chciała zapłacić za Dawida Jarkę siedemset tysięcy złotych, ale my nie skorzystaliśmy. Później dobry zagraniczny klub proponował duże pieniądze za Tomasza Zahorskiego i tej oferty także nie przyjęliśmy - wylicza prezes Jędrzej Jędrych, by po chwili dorzucić retoryczne pytanie: - Ile dziś warci są ci piłkarze?

Allianz na początku drogi liczył na to, że zawodnicy, których forma eksplodowała na Roosevelta, będą z każdym rokiem podnosić swoją wartość. Z Jarką czy Zahorskim sponsor chciał wejść na szczyt, czyli zdobyć w 2012 roku tytuł mistrza Polski. Właśnie dlatego odrzucono propozycję Cracovii i Anderlechtu Bruksela, bo to właśnie ten klub wykładał rok temu na Zahorskiego 1,5 mln euro.

W Górniku jednak zapewniają, że z tamtej lekcji wyciągnęli wnioski i drugi raz tego samego błędu nie popełnią. Dlatego teraz wszyscy są na sprzedaż. Nawet Bonin i Pazdan.

Jagiellonia Białystok interesuje się Mariuszem Przybylskim i choć ten jest uważany za bardzo ważne ogniwo podstawowej "11", to w Zabrzu nie mówią "nie". Dlaczego? Sponsor ma pieniądze, ale wiceprezes Allianz Polska Michael Mueller uderzył pięścią w stół i zapowiedział, że klub nie będzie bankomatem dla drużyny, która spaceruje po boisku.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]