Forum
 

Piłkarze nie chcą rozwiązać kontaktów z Górnikiem

Pożegnanie kilku piłkarzy zarabiających w Zabrzu naprawdę spore pieniądze (kontrakty warte od 400 do 600 tysięcy złotych) będzie niezwykle trudne, a nie jest tajemnicą, że trener Ryszard Komornicki nie widzi możliwości współpracy z kilkoma zawodnikami, których listę otwiera Robert Szczot. Cóż z tego, że właściciel klubu myśli generalnie podobnie jak Komornicki, skoro kontrakty piłkarzy, szczególnie tych, których sprowadził do Zabrza Henryk Kasperczak są niemal nie do ruszenia. Z informacji "Sportu" wynika, że podczas indywidualnych rozmów prezes Jędrzej Jędrych zaproponował sporej grupie odejście w styczniu po wypłaceniu zaległości finansowych do końca roku. Nie zgodził się nikt!
Piłkarze Górnika nie dostają pieniędzy już ponad cztery miesiące. Formalnie każdy ma prawo zwrócić się do PZPN o rozwiązanie kontraktu z winy pracodawcy. Wtedy piłkarze dostaliby pieniądze za okres kilku miesięcy i z kartą w ręce mogli szukać nowego pracodawcy. Na taki krok też nikt się nie zdecydował. Można przypuszczać, że nie z miłości do Górnika tylko prostego, ekonomicznego rachunku. Kontrakty są tak wysokie, że ich wynegocjonowania w innych klubach - szczególnie po tym, co Górnik pokazał w całym 2009 roku - jest praktycznie niemożliwe. Lepiej więc czekać. - Chyba, że któryś klub zatrudni Kasperczaka, a on jeszcze raz przekona, że piłkarze, których ściągnął do Zabrza gwarantują wysoki poziom sportowy. Pytanie czy, jest jeszcze taki naiwny, który da się na to nabrać i wydać taką kasę - można usłyszeć na Roosevelta.
Gdyby więc Górnik miał nadal funkcjonować z obecnym stanem inwentarza Komornicki prawdopodobnie jeszcze w tym miesiącu pożegnałby Zabrze.
Górnik nadal szuka nowych piłkarzy. Nie jest wykluczone, że zwiąże się z Mariuszem Zganiaczem, czy Łukaszem Juszkiewiczem. Obu kończą się w grudniu kontakty i obaj nie mają pewnego miejsca w swoich klubach. By mogli przyjść, ktoś musi jednak odejść i kółko się zamyka. Sytuacja faktycznie nie jest łatwa, ale ktoś w imieniu klubu takie, a nie inne kontakty, takim a nie innym piłkarzom zaproponował i podpisał.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online