Sparing: Górnik Zabrze - MKS Kluczbork 3:0 (0:0)

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Zabrzu Górnik wygrał z MKS-em Kluczbork 3:0 (0:0). Bramki: Mariusz Gancarczyk (60.), Mariusz Magiera (70.), Cybulski (85.).
Skład Górnika: Górnik, I połowa: Skorupski - Gancarczyk, Memić, Pazdan, Marciniak - Trznadel, Danch, Sunday, Szczot - Jarka, Pitry. II połowa: Skorupski - Gancarczyk, Memić (63. Otwinowski, 73. Szymura), Cybulski, Marciniak - Bonin, Strąk, Przybylski, Magiera - Jarka, Udoudo.

Trener gospodarzy Ryszard Komornicki obserwował grę testowanych zawodników: Bośniaka Dalio Memicia, Artura Cybulskiego (KS Krasiejów) oraz Nigeryjczyków ze Stali Rzeszów - Ibrahima Sundaya i Emmanuela Udoudo.

W trakcie meczu po groźnie wyglądającym zderzeniu z rywalem na chwilę przytomność stracił młody obrońca Górnika Zabrze Rafał Otwinowski. Po meczu zawodnik został odwieziony do szpitala.

źródło: gornikzabrze.pl / PAP