Allianz zostaje w Górniku

- Po spadku myślałem, że najgorsze już za nami. Okazuje się, że teraz jest jeszcze gorzej. Allianz takiej sytuacji nie akceptuje. Będziemy działać bardziej aktywnie i bezpośrednio - zapowiedział wiceprezes Allianz Polska i zarazem prezes Rady Nadzorczej Górnika, Michael Mueller. 

Właściciele większościowego pakietu akcji Górnika dokonali na konferencji prasowej liczbowego podsumowania 2009 roku i odnieśli się do kilku ważnych problemów.

Allianz Polska począwszy od sezonu 2007/08 zainwestowało w Górnika 40 mln złotych, ale już teraz wiadomo, że bieżący rok przyniesie około 10 mln straty (poprzedni 8 mln). - Nie oczekujemy cudów od zarządu, ale oczekujemy pilnowania sytuacji finansowej, raportowania - musimy polepszyć standardy zarządzania - mówił Michael Mueller. - Jesteśmy poważną instytucją finansową, która kieruje się w swym działaniu jakością inwestycji. Jakość jest dla nas bardzo ważną wartością, a naszym celem jest budowanie wartości na bazie profesjonalizmu. Jeżeli patrzymy na inwestycję w Górnika, to mamy tendencję odwrotną. Musimy teraz działać, bo to jest nieakceptowalne - dodał.

Za dwa tygodnie zarząd klubu, zarząd spółki marketingowej, sztab szkoleniowy i skauci wybiorą się do Warszawy w celu złożenia raportu z działalności w ostatnim półroczu oraz po to, by przedstawić plan działania na rundę wiosenną i dalej. Mueller przyznał, że właściciele klubu noszą się z zamiarem postawienia celów, które w przypadku braku realizacji, pociągną za sobą zmiany personalne. Szef Rady Nadzorczej zwrócił także uwagę na postawę piłkarzy. - Piłkarze to też pracownicy grupy Allianz. U nas jeśli ktoś nie robi tego, co ma robić i nie osiąga celów, to po pierwsze poważnie rozmawiamy, a po wtóre dokonujemy zmiany. Postawa piłkarzy jest żenująca, spacerowanie po boisku jest nieakceptowalne. Jeśli nie zmienią swojego podejścia, to ich wymienimy - stwierdził stanowczo.

Wiceprezes Allianz Polska przyznał, że od dziesięciu kolejek gra Górnika jest analizowana przez specjalistyczną firmę, która raportuje grę całego zespołu i poszczególnych piłkarzy. - Nie będziemy już tak zieloni jaki kiedyś - zaznaczył Mueller, który poznał także wstępną ocenę psychologa. - Wynika z niej, że nie ma drużyny. I tu mam żal do trenera, który też odpowiada za tworzenie atmosfery w szatni. Jeśli sobie nie radzi, to może potrzebna będzie stała pomoc psychologa - zastanawiał się Mueller. Szef Rady Nadzorczej Górnika wyraził też niepokój o sporą liczbę kontuzji odnoszonych w drużynie. Od 1 stycznia w klubie powinien się pojawić także dyrektor sportowy z doświadczeniem, najlepiej zdobytym na Zachodzie. W ocenie Michaela Muellera bardzo istotną kwestią jest także budowa nowego stadionu. - Górnik nie ma żadnych szans produkować zysków czy nawet wyjść na zero, jeśli nie będzie profesjonalnego stadionu. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pani prezydent cały czas deklaruje, że stadion jest bardzo ważny dla Zabrza Mamy świadomość, że każde opóźnienie w budowie będzie oznaczało stratę dla Górnika, której oprócz Allianz nikt nie pokryje.

Michael Mueller zaznaczył, że Allianz Polska nie zamierza wycofywać swoich udziałów w Górniku, ale zmieni charakter swojej działalności. - Nie będziemy siedzieć spokojnie w Warszawie jak dobry wujek, który wysyła pieniądze lub co gorsza bankomat. Te czasy się skończą, każdy wydatek będzie teraz kontrolowany. Za tyle pieniędzy, ile zainwestowaliśmy, można oczekiwać dużo lepszych rezultatów - zaznaczył. Przy okazji rozwiane zostały wątpliwości odnośnie zimowych transferów. Allianz Polska nie zamierza na nie przeznaczać określonej sumy pieniędzy, jak to miało miejsce rok wcześniej. - Zmian dokonamy za środki, które zostaną wygospodarowane przez klub, na przykład ze sprzedaży piłkarzy. Poza tym, nasi skauci obserwowali już piłkarzy, którym zimą kończą się kontrakty - dodał prezes Górnika, Jędrzej Jędrych.

Michael Mueller wypowiadał się na konferencji prasowej w sposób bezpośredni i stanowczy, co oznacza, że Allianz Polska nie akceptuje obecnej, sportowo-organizacyjnej, sytuacji 14-krotnego mistrza Polski.

źródło: gornikzabrze.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]