Komunikat Stowarzyszenia

Stowarzyszenie "Klub Sympatyków Górnika Zabrze" podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie zabezpieczenia porządku na stadionie podczas meczu Unibet 1 Ligi Górnik Zabrze - Widzew Łódź, nie dopilnowaniu obowiązków służbowych przez policję (przemarsz grupy kibiców z Łodzi) oraz kierownika do spraw bezpieczeństwa przy wpuszczeniu grupy kibiców Widzewa bez kontroli nie przystosowanym do przyjmowania kibiców gości wejściem (innym aniżeli do tej pory). 
Na wniosek policji o zamknięciu stadionu Górnika, kibice zostali pozbawieni możliwości obejrzenia meczu z Wisłą Płock.
Stanowczo protestujemy przeciw zamykaniu stadionów i stosowaniu odpowiedzialności zbiorowej, tym bardziej, że w tym konkretnym przypadku stadion nasz został przez tą samą policję pozytywnie zaopiniowany i dopuszczony do organizacji imprez masowych (14 000 widzów). Mając na uwadze brak odpowiedniego zabezpieczenia przemarszu grupy kibiców gości, oraz ich źle zabezpieczonego pobytu w sektorze gości (czyli głównego czynnika, który bezpośrednio wpłynął na wydarzenia przed jak i po meczu) domagamy się cofnięcia decyzji o zamknięciu stadionu do końca roku i otwarcia go na potrzeby rozegrania meczu charytatywnego Górnik Zabrze - GKS Katowice.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]