Komornicki: Musimy zagrać na zero z tyłu

Bez kibiców, ale z wolą zwycięstwa. Piłkarze Górnika Zabrze w ostatnim meczu jesieni będą chcieli przerwać serię czterech porażek i po ponad miesiącu w końcu wygrać. Ich rywalem będzie 16. w tabeli Wisła Płock.
Na zabrzańskim stadionie zabraknie kibiców. To efekt kary nałożonej na zabrzański klub za zamieszki, do jakich doszło po meczu Górnika z Widzewem Łódź. - Jak wyjeżdżamy to praktycznie gramy przy pustych trybunach. Jesteśmy więc przyzwyczajeni - przyznaje Grzegorz Bonin, pomocnik Górnika.

Piłkarze Górnika ostatnio przyzwyczaili także swoich fanów do porażek. Ostatni raz zawodnicy Ryszarda Komornickiego wygrali 3 października ze Stalą Stalowa Wola. Następnie zremisowali z ŁKS-em i nastąpiła czarna seria... czterech porażek. W efekcie zabrzanie z pozycji lidera spadli na szóstą lokatę.

Spotkaniem z Wisłą Płock będą chcieli choć trochę zmazać plamę po nieudanych występach i w nieco lepszych nastrojach oczekiwać wiosennych meczów. - Przede wszystkim musimy zagrać na zero z tyłu i to jest podstawa sukcesu. Jeśli będziemy skoncentrowani w obronie i zdyscyplinowani, to na pewno będą okazje do strzelenia gola i jeśli strzelimy to wygramy - wyjaśnia trener Górnika, Ryszrad Komornicki.

Nie zagrają w tym meczu odsunięci od składu Robert Szczot i Damian Gorawski. W układaniu składu trenerowi Komornickiemu zadania nie ułatwi brak pauzującego za kartki Michała Pazdana oraz kontuzjowanych od dłuższego czasu napastników Przemysława Pitrego i Alesa Besty. Teraz w Zabrzu najważniejszy jest mecz z Wisłą Płock, ale wiadomo już, że po nim przyjdzie czas na gruntowne porządki w składzie Górnika.

źródło: Telewizja SilesiaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]