Długi Płoskonia wciąż wiszą nad Górnikiem

Stanisław Płoskoń był prezesem Górnika przed erą krakowską, czyli czasem panowania Zbigniewa Koźmińskiego i przejęcia klubu przez Marka Koźmińskiego, właściciela większości akcji sportowej spółki akcyjnej. Niektórzy w Zabrzu nie chcą nawet wspominać o nie tak odległych czasach, w których siedziba zabrzańskiego klubu była w... Katowicach. Ale poprzedni prezes co jakiś czas przypomina o sobie. A to wzywa Górnika do oddania pieniędzy, a to straszy obecnego prezesa sądem o zniesławienie. - Powiedziałem dosadnie, żeby się odpier... od naszego klubu, bo akcje sprzedawał Polindowi i jeżeli ma jakieś problemy z pieniędzmi z tytułu sprzedaży, to niech się zwróci do tych, którzy kupowali - wyjaśnia Zbigniew Koźmiński. - Zresztą ja też mogłem poczuć się urażony jego słowami, że z moimi kwalifikacjami nie mógłbym być nawet woźnym w firmie Stanisława Płoskonia. Ale ja sprawy do sądu nie oddałem, a on tak.
Sprawa o zniesławienie jeszcze trwa, a już się pojawiła kolejna kwestia, w której straszy duch Stanisława Płoskonia. Górnik Zabrze otrzymał nakaz zapłaty 200 tysięcy złotych długu.
- Prezes Stanisław Płoskoń handlował w imieniu Górnika Zabrze węglem - wyjaśnia Zbigniew Koźmiński. - Z tego tytułu, nie wiem jak, powstał dług. Było tego 70 tysięcy złotych, ale od 1998 roku urosły odsetki. Gdybyśmy od razu otrzymali wiadomość, że jest taki dług do spłacenia, to ruszylibyśmy do uzgadniania z posiadaczem weksli sposobu spłaty. Ale teraz kiedy narosły już odsetki i kwota wynosi 200 tysięcy złotych, a jej ściągnięciem zajęli się specjaliści od windykacji, rozmowy są bardzo trudne.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]