Prezydent Zabrza: To nie jest kara

Prezydent Zabrza chce, by kibice zobaczyli mecz Górnika z Wisłą Płock. - Zamknięcie stadionu to nie jest kara - mówi Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.
Nie wiadomo, czy stadion przy Roosevelta zostanie zamknięty w całości, czy jedynie w części. - O takich niuansach będziemy jeszcze rozmawiać. Chciałabym, by przynajmniej część kibiców na mecz z Płockiem jednak przyszła, bo 14000 fanów zachowywało się w piątek wspaniale. O takich szczegółach będziemy jeszcze rozmawiać, dziś niczego nie przesądzam. Na pewno jednak cały stadion otwarty nie będzie. Od razu bowiem dodam, że to nie jest kara. Zniszczenia są tak duże, że w jedenaście dni nie zdążymy ich usunąć. Do rozegrania został jeden mecz, a wiosną stworzymy kibicom lepsze warunki do oglądania meczów.

>» Niektórzy twierdzą, że po co budować nowy stadion, skoro dzieją się na meczach takie rzeczy.

- Myślę, że popełniono wcześniej kilka błędów. Zabrakło wyobraźni, by przewidzieć czym może się skończyć wpuszczenie takiej liczby kibiców gości. Czasu nie cofniemy, ale dla mnie to kolejny dowód, że stadion trzeba budować. Powtarzam, 14000 widzów przyszło na mecz zespołu nie grającego w ekstraklasie i zachowywali się wspaniale. Stała się rzecz przykra, ale sobie z nią poradzimy.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online