Oświadczenie Stowarzyszenia w sprawie wniosku Policji o zamknięcie stadionu im. Ernesta Pohla

W odpowiedzi na medialne spekulacje dotyczące zamknięcia stadionu Górnika Zabrze, Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze wyraża stanowczą dezaprobatę dla wniosku komendanta Policji w Zabrzu. 

To za sprawą źle zabezpieczonego przejścia grupy kibiców z Łodzi doszło do wydostania się z kordonu grupy kilkuset kibiców Widzewa i przedostania się ich w obręb strefy kibiców Górnika, a co za tym idzie bezpośredniego kontaktu.

Zrzucenie całej odpowiedzialności na kibiców Górnika Zabrze, bo tak właśnie zostanie odebrana kwestia zamknięcia stadionu dla kibiców, to próba zatuszowania błędów, które popełniono podczas transportowania kibiców z dworca na stadion oraz bezpośrednio na obiekcie, gdy służba ochrony nie była w stanie zatrzymać kibiców gości przedzierających się na boczne boisko.

Wszystkie te niedociągnięcia ze strony służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz szybka reakcja w sprawie zamknięcia stadionu wydają się zbyt dziwne, by uznać je za przypadkowe.

Stowarzyszenie w żaden sposób nie usprawiedliwia negatywnych zachowań kibiców, niemniej jednak zamykanie stadionu w kontekście popełnionych błędów jest przewrotne i nie adekwatne do sytuacji.

Ze sportowym pozdrowieniem
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze

źródło: stowarzyszenie.netRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online