Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Marcin Sasal (Dolcan): - Po raz kolejny zaczęliśmy źle spotkanie. Przeciwnik strzelił bramkę i miał kolejne sytuacje. Po 20 minutach się ożywiliśmy, przed przerwą było juz poprawnie. W przerwie porozmawialiśmy spokojnie, dokonaliśmy korekt, a piłkarze zrozumieli, że grali dobrze krótkimi podaniami. W końcówce broniliśmy już wyniku. Długo czekaliśmy na zwycięstwo wyjazdowe, a to, że stało się to w Zabrzu, to podwójna nobilitacja. Górnik walczy o awans, my o jak najwięcej punktów i dobrą pozycję. Mamy trudne mecze w końcówce, ale wygląda to optymistycznie.

Ryszard Komornicki (Górnik): - Gratuluję trzech punktów rywalom. Pierwsza połowa była dobra, strzeliliśmy szybko bramkę i wszystko wskazywało na to, że padną kolejne. Jarka mógł podawać do Gorawskiego i byłoby 2:0. Po przerwie graliśmy pasywnie, czekaliśmy na to, co zrobi przeciwnik. Zrobiliśmy o dużo za mało, żeby ten mecz wygrać. Po straconych golach, przewaga psychiczna leżała po stronie gości. Po takiej grze nie możemy mówić, że Górnik chce awansować. Powinien, ale czy każdy kto grał chce, tego nie wiem. Sytuacja jest niebezpieczna i wcale nie taka łatwa, jak się niektórym wydaje. Na razie słowa awans nie będę w ogóle używał.

źródło: gornikzabrze.pl