Górnik chce się zrehabilitować

Wygrać z Dolcanem, a tym samym zmazać plamę po porażce w Poznaniu z Wartą i zachować bezpieczną, co najmniej 5-punktową przewagę nad grupą pościgową. To cel piłkarzy Górnika Zabrze na najbliższą sobotę. Czy ten plan uda się zrealizować?
W przerwie zimowej w kadrze Górnika dojdzie pewnie do kilku zmian. Trener Ryszard Komornicki dementuje jednak jakoby już potwierdził chęć rezygnacji z niektórych zawodników. - Żadnemu zawodnikowi nie powiedziałem, że on tutaj nie będzie grał. Mamy trzy tygodnie jeszcze i na tym się koncentrujemy. Co ja będę chciał zrobić to na pewno nie będę w mediach dyskutował. Po porażce z Wartą zabrzanie na kolejną stratę punktów pozwolić sobie nie mogą. Tym bardziej w pojedynku z zespołem, który goni ich w ligowej tabeli i ma do nich tylko 6 punktów straty. - Gramy u siebie, zagramy ofensywnie i wygramy - uważa Michał Pazdan, Górnik Zabrze.
Piłkarze Górnika myślą już nie tylko o spotkaniu z Dolcanem. - Mecz z Widzewem też będzie decydujący, tak jak te dwa pozostałe spotkania. Będziemy chcieli je wygrać żeby odskoczyć i mieć spokojną zimę - mówi Mariusz Przybylski, pomocnik Górnika. Górnik do spotkania z Dolcanem przystąpi bez pauzującego za żółte kartki Grzegorza Bonina, wracających do pełni formy Tomasza Zahorskiego i Adama Banasia, a także kontuzjowanych napastników Przemysława Pitrego i Alesa Besty. Zdaniem szkoleniowca zabrzan dwaj ostatni padli ofiarą bardzo ostrej gry rywali, którzy na mecz z Górnikiem mobilizują się wyjątkowo. - Każdy z Górnikiem chce się pokazać, bo jak się wygra albo zremisuje z Górnikiem to są lepsi niż są. I to nie jest ich, ale nasza wina. Musimy się inaczej zachowywać. Więcej agresywności i nie dać się w taki sposób kopać - dodaje Komornicki.
Wobec kontuzji podstawowych napastników być może szansę występu od pierwszej minuty dostanie młody Robert Trznadel. Niewykluczone jednak, że trener Komornicki postawi na bardziej doświadczonego Dawida Jarkę.

źródło: TVSRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]