Jarka dostanie kolejną szansę?

Górnik Zabrze zagra jutro z Dolcanem Ząbki tak osłabiony jak jeszcze nigdy tej jesieni. Po ostatnim meczu wypadli ze składu Przemysław Pitry i Grzegorz Bonin. Pierwszy w tym roku już nie zagra, drugi wraca na Widzew Łódź. Kto jednak wie, czy dla układu tabeli istotniejszy nie będzie mecz z Dolcanem, mającym dziś sześć punktów straty do Górnika. Matematyka jest bardzo prosta. Może być 3 oczka przewagi, a może ich być aż 9. 
Brak Bonina może oznaczać grę od pierwszej minuty Damiana Gorawskiego. Kto jednak ma stanowić o sile ataku Górnika? Wiele wskazuje na to, że do łask wraca Dawid Jarka, wcześniej praktycznie "odstrzelony" ze składu. Po meczu z Wisłą Płock, na który Jarka w ogóle nie pojechał, Ryszard Komornicki stwierdził, że wymaga od zawodnika większego zaangażowania na treningu. Pewnie ze zdrowymi Pitrym i Bestą szanse Jarki na grę byłyby żadne, ale teraz? Sam zawodnik chyba też dostrzegł swoją szanse, bowiem w tygodniu zagrał bardzo przyzwoicie w sparingu z Rozwojem. - Od miesięcy nie widziałem Dawida tak jeżdżącego na czterech literach, grającego wślizgiem, z wielkim zaangażowaniem - twierdzi jeden z obserwatorów meczu. Zresztą starali się wszyscy. Także Arifović i Trznadel.
Ten ostatni widziany jest jednak przede wszystkim w roli prawego pomocnika i raczej jako zmiennik. Bośniak pewnie też nie zagra w wyjściowym składzie. Mimo kłopotów kadrowych z graczami przedniej formacji, Komornicki chce w najbliższych meczach grać dwójką napastników, też zdając sobie sprawę, że warto grać o pełną pulę, a osamotniony napastnik - niezależnie kto nim będzie - szanse na zagrożenie rywalowi będzie miał niewielką.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]