Chałbiński strzela

Michał Chałbiński przyszedł do Zabrza, żeby strzelać gole i już od pierwszego meczu wywiązuje się z tego zadania. Sparing Górnika z Przyszłością Ciochowice rozpoczął się dopiero o godzinie 15, więc mimo iż grano tylko 80 minut, kończył się przy zapadających ciemnościach.
Chałbiński nie ma prawa jeszcze się rozumieć z kolegami z drużyny (i to w kilku sytuacjach było widoczne), nie jest jeszcze w rytmie meczowym (dwa razy dryblował bramkarza, ale bez efektów dla zespołu), lecz gdy dwukrotnie znalazł się w klasycznych sytuacjach strzeleckich, zrobił co do niego należało. W 28 minucie idealnie przyjął w polu karnym piłkę po podaniu Michała Probierza i od razu bezbłędnie uderzył, zaś parę chwil potem celną główką zamknął akcję Probierza (centra z rzutu rożnego) i Błażeja Radlera (podbicie piłki głową).
Gorsi ni chcieli też być inni, stąd trener gości, Grzegorz Dziuk (w przeszłości gracz Górnika) miał nietęgą minę po meczu: - Nie graliśmy źle, ale ten wynik...
Mecze z V-ligowymi rywalami są dla większości piłkarzy Górnika okazją, żeby sobie postrzelać na bramkę (Makriew, Bukowiec, Buśkiewicz), bądź pokazać kilka nieszablonowych zagrań (kilka podań Krzysztofa Bukalskiego wzbudziło podziw). Dla innych są jednak dużym wydarzeniem - długo mecz z Przyszłością będzie wspominał 17-letni junior Górnika, Seweryn Kiełpin (na gorącą prośbę trenera bramkarzy, Jerzego Machnika, został wpuszczony do gry na końcowe minuty), każde swoje zagranie w tym spotkaniu ważyli Rafał Jabłoński (Sparta Zabrze) czy Krzysztof Wierzbicki (Lech Zielona Góra), którzy w Górniku są na testach. - To młodzi zawodnicy i biorąc pod uwagę, że są poddawani dużym obciążeniom treningowym, ich ocena wypada pozytywnie - ostrożnie stwierdził drugi trener Górnika, Marek Wleciałowski. - Jabłoński dzisiaj nie wypadł tak dobrze, jak w meczu z Bobrkiem, ale wtedy grał w "jedenastce", która miała lepiej poukładaną grę. Wierzbicki dziś był aktywny, asystował przy jednym z goli. Decyzje w ich sprawie zapadną prawdopodobnie tuż przed wyjazdem na zgrupowanie.

źródło: Sport
nadesłał: MartenRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]