Górnik i GKS zagrają charytatywnie

Piłkarze Górnika Zabrze i GKS Katowice postanowili wspomóc rodziny poległych górników w katastrofie w kopalni "Wujek-Śląsk". Z inicjatywą rozegrania meczu charytatywnego wyszedł klub z Zabrza, zaś GieKSa przyłączyła się do tej szczytnej akcji. W drugiej połowie listopada, gdy w Unibet I liga zakończona zostanie runda jesienna i dograne zostaną dwie kolejki z wiosny, obie drużyny spotkają się w Zabrzu, zaś całkowity dochód z imprezy przekazany zostanie rodzinom ofiar wypadku. 
Oba kluby maja moralny obowiązek wsparcia tych, którzy stracili najbliższych w kopalni "Wujek-Śląsk", a w szczególności Górnik. Pod ziemią zginęli bowiem także sympatycy 14-krotnego mistrza Polski, którzy bywali na meczach zabrzan i dopingowali zespół z trybun. - By wypełnić ten obowiązek, postaramy się zorganizować atrakcyjne widowisko piłkarskie z udziałem dwóch górniczych drużyn. W trakcie meczu odbędzie się licytacja koszulek zawodników i piłkę z autografami piłkarzy. Środki uzyskane z tych działań również zostaną przekazane rodzinom ofiar, które zaprosimy na stadion Górnika - zapewnia Krzysztof Maj, dyrektor ds. marketingu zabrzańskiego klubu.
Z kolei prezes zabrzan Jędrzej Jędrych dodaje. - Ta akcja charytatywna z pewnością jeszcze bardziej wzmocni więź środowiska górniczego, którego nieodłącznym elementem jest Górnik Zabrze.

źródło: Trybuna GórniczaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]