Sparingi z seniorami

Młodzi piłkarze Górnika Zabrze występujący w Śląskiej Lidze Juniorów nie narzekają na brak zajęć. Rano uczą się w różnych szkołach, a po południu trenują, aby jak najlepiej przygotować się do wiosennej rundy.
Na razie podopieczni trenera Jana Frączka zajmują szóste miejsce w tabeli, mając dziewięć punktów straty do lidera, lokalnego rywala Gwarka Zabrze. 
Zajęcia odbywają się na przemian w sali sportowej Centrum Szkolenia Ogólnego i Zawodowego przy ulicy Piłsudskiego, na boisku, w terenie. Trener Frączek wykorzystuje także halę lekkoatletyczną na stadionie Górnika, gdzie się znajduje stumetrowa bieżnia.

- Można na niej ćwiczyć motorykę i szybkość - mówi Frączek.

Frekwencja na zajęciach bywa różna. Ostatnio na przykład sześciu piłkarzy chorowało na grypę. Po operacji wiązadeł pobocznych jest kapitan drużyny Arkadiusz Bartnikowski. Atroskopię kolana przeszedł Sebastian Soćko, a kłopoty z kolanem ma Paweł Pfeifer.

Juniorzy Górnika mają w planie kilka sparingów z zespołami seniorów. Dzisiaj w hali zmierzą się z czwartoligowym zespołem Slavii Ruda Śląska. W piątek lub sobotę ich rywalem na trocinowym boisku Górnika będzie piątoligowa Sparta Zabrze. Później między innymi zagrają z ŁTS Łabędy (V liga).

Także inne zespoły Młodzieżowej Szkółki Piłki Nożnej Górnika przygotowują się do wiosennych rozgrywek. w 11 drużynach pod kierunkiem 9 trenerów ćwiczy 250 chłopców. Oprócz wspomnianej hali przy ul. Piłsudskiego, zajęcia odbywają się także w sali Zespołu Szkolno Przedszkolnego nr 7 w Makoszowach i w sali Szkoły Społecznej w Mikulczycach i oczywiście na boisku.

- Za wynajęcie sal musimy płacić i to sporo. Nie mamy jednak innego wyjścia - twierdzi Marian Becher, wiceprezes MSPN Górnik Zabrze.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]