Komornicki: Piłka to nie kasa

Z Ryszardem Komornickim, trenerem Górnika Zabrze.
» Pana piłkarze po raz kolejny, tym razem w pucharze, przeszli obok meczu...
- W tym przypadku pewnym usprawiedliwieniem może być fakt, że wielu z nich grywa dość rzadko. Ale problem rzeczywiście jest i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Może wielu z nich nie dorosło, by reprezentować taki klub jak Górnik? By grać dla takich kibiców, jakich mamy? Rozmawialiśmy już sporo razy, bez efektów. Ale wierzę, że w końcu zrozumieją co jest ważne.

» Może trzeba zawodników ukarać finansowo?
- To do niczego nie prowadzi... Kary nie działają, jeśli nie ma świadomości z czego wynikają, ale bezkarność też demoralizuje. W moich czasach byliśmy zatrudnieni na kopalniach. Oczywiście była to fikcja, ale gdybyśmy nie wywiązywali się z obowiązków na boisku można byłoby nas zmusić do wypełnienia kontraktu w pracy pod ziemią. Teraz menedżerowie dbają, by nawet kiepski zawodnik miał miękkie lądowanie w innym klubie. Piłkarze wykonują najfajniejszy zawód pod słońcem, ale wielu z nich zamiast się nim cieszyć, traktuje go tylko jako sposób na zarobienie kasy. Tak jest w całej lidze. A oni po prostu muszą zrozumieć, że herb na piersi to nie numer konta. Ostatnia tragedia górników też powinna być dla nich okazją do tego typu refleksji: piłkarze żyją w niemal bajkowym świecie, obok wielkich dramatów. Oni co najwyżej mogą przegrać mecz... Ale tym bardziej trzeba szanować tych, dla których się gra, bo ci twardzi górnicy też przychodzą na trybuny.

» Może problem tkwi w tym, że nie pozwolono panu na luksus transferów?
- Nie czuję się sfrustrowany, wiem kogo mam w składzie Tych chłopaków stać na awans.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online