Pitry: Przełamać strzelecką niemoc

Napastnik Górnika, Przemysław Pitry miał różne przypadki w swojej przygodzie z piłką, ale nie da się ukryć, że wychowanek Iskry Pszczyna wypłynął na szersze wody w Zagłębiu Sosnowiec, dzisiejszego rywala zabrzan. Spędził na Stadionie Ludowym 1,5 roku, poszedł do Lecha Poznań, potem trafił do Górnika i teraz ma okazję wystąpić przeciwko byłym kolegom. - Z okresu, w którym występowałem, pozostali jeszcze Tomek Łuczywek, Arek Kłoda i Marcin Lachowski, który ostatnio powrócił do Zagłębia - tłumaczy Pitry. - Ponadto Paweł Ryngier, trener przygotowania fizycznego, jeszcze do niedawna pracował w Górniku. Miło będzie się spotkać, ale na pewno ani ja, ani moi koledzy nie zapomnimy, po co przyjechaliśmy do Sosnowca. Puchar Polski to doskonała okazja, by pokazać się znacznie szerszej publiczności, zaś gra w każdej następnej rundzie nobilituje.
Górnik we wrześniu gra na okrągło, ale to nie stanowi żadnego problemu dla piłkarzy. - Fizycznie nikt nie odczuwa zmęczenia, bo trener doskonale reguluje treningi, byśmy przypadkiem nie wpadli w tarapaty - dodaje piłkarz. - Psychicznie jesteśmy w małym dołku, bo nasze ostatnie występy nie nastrajały optymistycznie. Przegrana z Pogonią na własnym stadionie oraz bezbramkowy remis w Pruszkowie nie wystawiają nam dobrego świadectwa. Ale teraz nadarza się okazja do odbudowania się i poprawienia naszego wizerunku. Może wreszcie przełamiemy niemoc strzelecką, bo ta sytuacja każdego z nas irytuje.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]