Górnik stracił pozycję lidera

PZPN anulował karę sześciu ujemnych punktów, jakimi został ukarany Widzew Łódź. Tym samym łodzianie awansowali na 1. miejsce w tabeli Unibet I ligi, spychając o jedną pozycję niżej Górnika Zabrze. 

"W związku z brakiem podstawy prawnej do odliczenia klubowi Widzew Łódź S.A. w sezonie 2009/2010 punktów, co jest wynikiem orzeczenia Trybunału Arbitrażowego do Spraw Sportu przy Polskim Komitecie Olimpijskim z dnia 25 sierpnia 2009 roku (sygn. akt 13/S/2008), w tabeli rozgrywek Unibet I ligi nie należy aktualnie odejmować klubowi 6 punktów.
W związku z powyższym Widzew Łódź po rozegraniu 10 kolejek Unibet I ligi zajmuje 1. miejsce w tabeli z dorobkiem 21 punktów.
Po ponownym rozpatrzeniu sprawy przez Wydział Dyscypliny PZPN i Związkowy Trybunał Piłkarski Wydział Gier w razie konieczności uwzględni orzeczenia tych organów w tabeli rozgrywek w sezonie 2009/2010." - poinformował PZPN w swoim oświadczeniu.

źródło: PZPNRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]