Punkt nadziei

- Wróciliśmy do gry z początku sezonu. Jeżeli w tym meczu czegoś zabrakło, to tylko goli. Najważniejsze, że w końcu graliśmy piłka - przyznał po meczu w Pruszkowie kapitan Górnika, Grzegorz Bonin. Komentarze w Zabrzu po remisie ze Zniczem są jednoznaczne. Bardziej niż niedosyt po straconej szansie na trzy "oczka" dominuje przekonanie, że zespół pozytywnie zareagował po kompromitującej porażce z Pogonią w Zabrzu. 
- Zdobyty punkt uważam za ważny - stwierdził trener Ryszard Komornicki. - Gra i zaangażowanie były dużo lepsze niż poprzednio.
To był najczęstszy zarzut, jaki słyszeli piłkarze Górnika. Nawet, kiedy wygrywali mecze (Sandecja, Podbeskidzie, Kluczbork), prezentowali bardzo przeciętną, nawet słabą grę. Między innymi dlatego - paradoksalnie - remis w Pruszkowie może mieć dla drużyny i klubu większe znaczenie, niż któryś z wygranych wcześniej meczów. Górnik usłyszał po nim więcej pochwał, niż po wspomnianych wygranych.
- Jest zdecydowanie lepiej, jeżeli chodzi o samą grę. Było naprawdę mnóstwo sytuacji stuprocentowych. Oczywiście, skuteczność jest do poprawy, ale po ostatnich słabszych meczach ważne jest dla nas samych, że w końcu była dobra gra - to opinia Roberta Szczota.
W najbliższej kolejce zabrzanie będą gościć Motor Lublin. Na pewno zagrają bez Przemysława Pitrego, który na koncie ma już cztery żółte kartki.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]