Pomeczowe wypowiedzi trenerów

Wiktor Mazurek (trener Pogoni): - Chciałem przede wszystkim powiedzieć, że Górnik zawiesił wysoko poprzeczkę. Mieliśmy swój plan i pomału go realizowaliśmy. Przed przerwą zdobyliśmy gola i po przerwie nadal mieliśmy realizować plan. Sytuacja zmieniła się po czerwonej kartce dla Rogalskiego. Byliśmy zmuszeni zagrać na jednego napastnika. Nie załamaliśmy się po straconej bramce i wyszliśmy na prowadzenie. Trzeci gol tylko ukoronował naszą dzisiejszą pracę. Wysoko oceniam grę naszego zespołu i Górnika. Na boiskowe wydarzenia miał także wpływ deszcz, który spadł w przerwie. Z tego powodu dużo było błędów po obu stronach.

Ryszard Komornicki (trener Górnika): - W pierwszej kolejności gratulacje dla Pogoni za zwycięstwo. Mam inną ocenę tego meczu: nie zagraliśmy dobrego spotkania po raz kolejny. Widziałem brak podjęcia odpowiedzialności za grę, drużyna nie gra tego co powinna. Nie mamy dużo czasu, bo w niedzielę czeka nas kolejny mecz. Bardzo żałuję porażki, bo jeden punkt mogliśmy ugrać. Nie możemy popełniać takich błędów w obronie, jak dziś. Do tej pory tego nie było! Dlatego przegraliśmy to spotkanie. Przy stanie 1:1 mieliśmy trzymać piłkę i grać szeroko, żeby Pogoń nie mogła kontrować. Przegraliśmy w końcówce i trzeba się teraz zastanowić, dlaczego graliśmy naiwnie w środku obrony. Brakuje spokoju. Grzesiek Bonin powinien uderzyć, a nie prowadzić piłkę. Z kolei Pitry próbował dobrze lobować, ale nie zmieścił tej piłki. Pogoń nie miała dużo więcej sytuacji od nas.

źródło: gornikzabrze.pl