Komornicki: I liga to rzeźnia

Trener Górnika Ryszard Komornicki nie wytrzymał. Mimo, że jego zespół jest liderem I ligi, to szkoleniowiec zabrzan ma olbrzymie pretensje do arbitrów. - Przez stronnicze sędziowanie na meczach jest niebezpiecznie - mówi "Faktowi" były reprezentant Polski. 

"Koko" nie wytrzymał w niedzielę. Górnik wygrał wprawdzie 1:0 z Sandecją Nowy Sącz i po siedmiu kolejkach objął fotel lidera I ligi, ale po meczu Komornicki był wściekły na sędziego Radosław Trochimiuka z Ciechanowa. – W tym meczu nasz rywal powinien otrzymać dwie czerwone kartki! Nie dostali żadnej, a upominano za to żółtymi kartkami piłkarzy Górnika. Takiego sędziowania nie akceptuję – grzmiał szkoleniowiec Górnika.

Jego zdaniem w naszej pierwszej lidze gra się zdecydowanie za ostro. – W Szwajcarii po takich atakach na nogi piłkarzy, jakie mają miejsce tutaj, sędzia bez zastanowienia pokazuje czerwoną kartkę, a tu nawet się nie reaguje. To jest dla mnie niedopuszczalne! – podkreśla Komornicki, który przez ostatnich kilkanaście lat pracował z sukcesami w Szwajcarii.

Trenera Górnika nie boi się zadzierać z sędziami. – A co mam nic nie mówić, jak widzę co się dzieje?! Nie będę siedział cicho, jak zobaczę, że mój klub jest krzywdzony i nie interesuje mnie to, że sędziowie się dopiero uczą. Jeśli tak jest to nich lepiej idą do szkoły, a nie gwiżdżą na boisku – podkreśla trener Górnika, który sam jako piłkarz słynął z technicznego stylu gry.

Widać jednak, że „Koko” po kilku tygodniach pracy w naszej pierwszej lidze szybko się uczy i wyciąga odpowiednie wnioski. Na zakończenie okienka transferowego Górnik sprowadził piłkarzy, którzy sami nie odstawiają nogi w starciu z rywalem. To Michał Karwan, Przymysław Kulig i Czech Ales Besta. – Swoją agresywności w grze tylko pomogą zespołowi, z którego notorycznie z powodu kontuzji pauzuje po dwóch, trzech piłkarzy – tłumaczy trener Komornicki.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]