Twardy Nowak

Siła ofensywna Górnika Zabrze z każdym tygodniem maleje. Większość kreatywnych piłkarzy leczy kontuzje. Trener Ryszard Komornicki mógłby z tej grupy stworzyć "jedenastkę" lepszą niż tą, którą obecnie ma do dyspozycji. W takiej sytuacji szczególnie ważna jest postawa obrońców i bramkarza. Jeśli oni nie popełniają błędu, a z przodu uda się drużynie stworzyć choć jedną skuteczną akcję to Górnik trudny dla siebie okres może przejść bez większych strat.
Dobra wiadomość jest taka, że prawdziwym bohaterem ostatnich spotkań jest bramkarz Sebastian Nowak, który od 207 minut zachowuje czyste konto. W meczu czwartek kolejki z GKP Gorzów dwukrotnie tracił przytomność po starciach z zawodnikami rywala. Boisko opuszczał w karetce pogotowia, bo miał rozcięty łuk brwiowy, a dodatkowo czuł silne bóle głowy. Nowak okazał się jednak prawdziwym twardzielem. Już w następnej serii spotkań wrócił do bramki. Za pojedynek z Podbeskidziem (1:0) dostał koguta od wiernego kibica Stanisława Sętkowskiego. To była nagroda dla najlepszego gracza meczu. - To dla mnie? Jestem zaskoczony - mówił Nowak do Sętkowskiego odbierając klatkę. Za to co pokazał w dotychczasowym spotkaniach w pełni zasługuje na to, by nazwać go liderem, lub przynajmniej jednym z najważniejszych ogniw drużyny.
Nie ma opaski, ale daje przykład innym jak postępować i jak grać, by zespół miał z tego korzyść. - Zgadzam się z tym, że Sebastian prezentuje się w tym sezonie bardzo dobrze - mówi trener Komornicki.
- Jednak jak się z tego cieszyć, skoro mam tyle kontuzji. Jakoś musimy to przeżyć. Co nas nie zabije to nas wzmocni - dodaje szkoleniowiec.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]