Komornicki: Sędziowie, wyrzucajcie brutali

Najciekawszy mecz kolejki znowu z udziałem Górnika. Tym razem do Zabrza przyjeżdża czwarta w tabeli Sandecja. Beniaminek z Nowego Sącza w sześciu meczach odniósł trzy zwycięstwa, pod względem liczby strzelonych goli lepsza jest tylko Warta Poznań. 
- Gdyby jeszcze pół roku temu ktoś mi powiedział, że w pierwszej lidze będzie mecz Sandecji z Górnikiem, a w dodatku ja w nim zagram, nie uwierzyłbym - uśmiecha się Arkadiusz Aleksander, napastnik Sandecji, który przed kilku laty grał w Zabrzu. Co ciekawe, parę tygodni temu Aleksander pretendował do gry na Roosevelta. - Zaraz po powrocie z Cypru [piłkarz grał w klubie Nea Salamis - przyp. red.] rozmawiałem z trenerem Komornickim, ale było już za późno, bo dzień wcześniej umowy z klubem podpisali dwaj inni napastnicy. Trafiłem do Nowego Sącza, w którym się urodziłem i gdzie czuje się jak w domu - dodaje 29-letni wychowanek Zawady Nowy Sącz.
W niedzielę zdecydowanym faworytem będzie Górnik, który przed własną publicznością zdobył komplet punktów, a rywale z Nowego Sącza w dwóch dotychczasowych spotkaniach na boiskach rywali nie zdobyli punktu ani nawet bramki.
Trener Ryszard Komornicki przestrzega przed hurraoptymizmem. - Sandecja to zespól dobrze wyszkolony, niebezpieczny w ataku. Są groźniejsi w ofensywie niż w defensywie - twierdzi szkoleniowiec.
Górnik ma ostatnio duże kłopoty z kontuzjami podstawowych piłkarzy. Na urazy narzekają Ales Besta, Paweł Strąk, Mariusz Magiera i Robert Szczot. - Rywale nas kopią, a sędziowie nie reagują. Gdyby w Polsce gwizdano jak w innych ligach na Zachodzie, nasi przeciwnicy kończyliby mecze w ósemkę. Jestem zszokowany brutalną grą niektórych zespołów - przyznaje Komornicki.
Czy piłkarze beniaminka wystraszą się najliczniejszej widowni w kraju? - Publiczność jest dwunastym zawodnikiem Górnika. Mam nadzieję, że chłopcy się nie przestraszą, bo ja na pewno nie - twierdzi Aleksander.
Mecz odbędzie się w niedzielę o godz. 18:00.

źródło: Gazeta Wyborcza KatowiceRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]