Banaś nie chce odchodzić z Zabrza

Adam BanaśAdam Banaś, który miesiąc temu zerwał ścięgno Achillesa, nie może doczekać się powrotu na boisko. W rozmowie z "Futbol News” stoper zabrzańskiego Górnika wyśmiał pogłoski o tym, że chciałby jak najszybciej wyrwać się z Zabrza. 

- Krążą plotki, że wciąż myśli Pan o odejściu z Górnika. Czy rozważa Pan rozwiązanie kontraktu?
- Absolutnie nie! Nigdy bym tego nie zrobił! Już kilka osób mnie o to pytało, a ja nie wiem skąd takie doniesienia. Czasem dziennikarze lubią sobie pododawać (śmiech - przyp. red.). W Zabrzu jest fajny klimat do piłki i nie warto stąd odchodzić. Tym bardziej, że po takim sezonie zespół często staje się tak mocny, że z łatwością wygrywa w wyższej lidze.

- Nie pojawił się Pan na boisku w meczu przeciwko KSZO. Zamiast tego musiał Pan zadowolić się rolą telewizyjnego eksperta. Bardzo ciągnęło Pana na boisko?
- O, tak! Oglądać mecz z boku to dla piłkarza bardzo ciężka sprawa. Nie mogę pomóc chłopakom na boisku, ale cały czas jestem z nimi w kontakcie i staram się wesprzeć ich jakimś dobrym słowem.

- Jak przebiega Pana rehabilitacja?
- Jestem po szczegółowych badaniach USG, które wskazały, że kontuzjowane ścięgno jest bardzo dobrze zszyte, nie ma żadnego obrzęku. Zaczynam już poważną rehabilitację, obciążam stopę. Mam nadzieję, że po dwóch, trzech tygodniach będę mógł chodzić bez żadnych problemów, a potem powinno być coraz lepiej. Jak już będę mógł biegać, będzie naprawdę dobrze.

- Inauguracyjny występ duetu stoperów Michał Pazdan - Adam Danch można zaliczyć do udanych?
- W meczu z KSZO zagrali naprawdę bardzo dobrze, zresztą jak cały zespół. Adam zaliczył nawet asystę. A stracona bramka? Myślę, że wynikała po prostu z nerwów, które udzieliły się drużynie w pierwszej części meczu. Wygraliśmy jednak 3:1 i z tego należy się cieszyć.

- W najbliższej kolejce Górnik zagra na wyjeździe z Wisłą Płock. Jak wygrać w Płocku?
- Tak jak w pierwszym meczu, prezentując piękną grę piłką i przede wszystkim pełne zaangażowanie. To najważniejsze, bo w I lidze wygrywa się głównie walecznością, która…

- … jest kluczem do awansu. Kto okaże się najlepszy w I lidze?
- Oczywiście, że Górnik! Nie wyobrażam sobie innej możliwości. A drugie miejsce? Myślę, że Widzew, który też ma duże tradycje, bardzo mocną drużynę, już teraz powinien grać w Ekstraklasie, ale niestety stało się inaczej.

źródło: futbolnews.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]