Koźmiński o reformie ekstraklasy: Zmiany w trakcie rozgrywek byłyby szkodliwe

Prezesi piłkarskich klubów pierwszoligowych podczas spotkania Piłkarskiej Ligi Polskiej w Warszawie odrzucili proponowaną przed drugoligowców propozycję zmiany systemu rozgrywek ekstraklasy i jej powiększenie do 16 drużyn już od sezonu 2004/05.
Prezesi klubów pierwszej i drugiej ligi ustalili, że będą wnioskować do zarządu PZPN o powiększenie ekstraklasy do 16 drużyn od sezonu 2005/06. "Prezesi klubów drugiej ligi są zawiedzeni, ale przyjęli decyzję ze zrozumieniem. Powiększenie ekstraklasy od sezonu 2004/05 kłóci się z planami i strategiami wielu klubów. Fundamentalną zasadą rywalizacji sportowej są awanse i spadki. Zmienianie regulaminów w trakcie rozgrywek byłoby szkodliwe" - powiedział prezes Piłkarskiej Ligi Polskiej oraz Górnika Zabrze, Zbigniew Koźmiński.

źródło: PAPRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]