Górnik sensacyjnie wróci do ekstraklasy?!

Coraz więcej sygnałów informuje, że problemy ŁKS-u Łódź i Cracovii Kraków mogą sprawić, że w elicie pozostanie drużyna z Zabrza! Kształt ekstraklasy nadal nie jest znany.
Cracovia w dalszym ciągu nie ma podpisanej umowy wynajmu stadionu. Przypomnijmy, że jej obiekt jest w fazie modernizacji. We wniosku licencyjnym działacze „Pasów” przedstawili Komisji Licencyjnej promesę zawartą z Zagłębiem Sosnowiec. Następnie jej działacze zaczęli pytać o ewentualną możliwość gry w Bytomiu, Katowicach oraz Zabrzu, ale do porozumienia nie doszło. Włodarze krakowskiego klubu oferowali podobno za korzystanie z obiektu przy Bukowej około 30 tysięcy złotych, by rozgrywać mecze z udziałem publiczności. Umowa jednak nie została podpisana. Również w Zabrzu nie doszli do porozumienia.

Będąc pod ścianą wrócili do Sosnowca. We wtorek pojawił się w tym mieście prezes „Pasów”, Janusz Filipiak. Z informacji wynika, że doszło do porozumienia „sternika” Cracovii z prezydentem Sosnowca, Kazimierzem Górskim. Obie strony sprawdzają obecnie w terminarzu możliwość gry Cracovii na Stadionie Ludowym. Już teraz wiadomo, że może wystąpić problem z dwoma terminami. Dodajmy, że na obiekcie w Sosnowcu miałyby grać w tym sezonie aż trzy kluby, w tym dwa z Krakowa!

Pytanie, czy podpisaną w najbliższych dniach umowę zaakceptuje PZPN. W dalszym ciągu licencja może zostać „Pasom” odebrana. Być może stanowisko w tej sprawie zajmie Komisja ds. Nagłych PZPN, która w czwartek będzie debatowała nad ewentualnym przesunięciem i kształtem ligowych rozgrywek.

Na miejsce Cracovii w ekstraklasie mógłby wskoczyć zabrzański Górnik. W ekstraklasie musi bowiem być 16 klubów, tak wynika ze statutu. Nie dziwi zatem, że przy Roosevelta w dalszym ciągu nie można zakupić karnetów na rundę wiosenną, ani biletów na poniedziałkowy mecz z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wszyscy czekają na ostateczne decyzje PZPN-u.

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]