Talent do wzięcia

Remigiusz Malicki udanie zaprezentował się podczas testów w GKS-ie Katowice, ale w Gwarku Zabrze, jego obecnym klubie, nie ukrywają, że woleliby go oddać do miejscowego Górnika.
Choć dorosłej piłki nie miał jeszcze okazji zawojować, to już teraz o jego transferze myślą trzy śląskie firmy. Remigiusza Malickiego wzięły pod lupę Górnik Zabrze, GKS Katowice i Ruch Chorzów. Skąd tak spore zainteresowanie? Odpowiedź - zdaniem Janusza Kowalskiego, szkoleniowca Gwarka Zabrze - jest bardzo prosta.
- To napastnik grający w specyficzny sposób. Typowa "dziewiątka". Jest bardzo silny fizycznie. Tego typu graczy szukają najlepsze europejskie kluby. Pamiętam zresztą, jak Remek zrobił swego czasu ogromne wrażenie na jednym z ludzi Banika Ostrawa - zauważa Kowalski. Podkreśla jednak, że jak do tej pory nikt po utalentowanego snajpera oficjalnie się nie zgłosił.
Wydaje się, że największą chęć ściągnięcia go do siebie mają w Katowicach. Młokos właśnie w GKS-ie przebywa ostatnio na testach. Zdążył już nawet zdobyć gola, w sparingu z Polonią Łaziska Górne. Sęk w tym, że na Bukowej nie brak problemów finansowych. Co więcej, sam Gwarek wolałby oddać Malickiego do Górnika. - To chłopak z Zabrza. Byłoby dla niego najlepiej, gdyby tu został - wskazuje Kowalski. Pytanie, czy na Roosevelta wyjdą z inicjatywą?

źródło: SportSlaski.plRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]