Kosowski: "Zamrożenie" płac w Górniku to uczciwe rozwiązanie

Skrzydłowy APOEL-u Nikozja, Kamil Kosowski, na łamach "Sportu" wypowiedział się na temat spadku Górnika Zabrze z Ekstraklasy i pomyśle prezesów na "zamrożenie" płac piłkarzy o 40 procent. - Górnik przegrał cały rok. To nawet trudno wytłumaczyć. Pomijam już jesień, ale nawet wiosną, po sprowadzeniu tylu nowych graczy, mieli 13 spotkań, by opuścić ostatnie miejsce w tabeli. Widziałem w telewizji kilka spotkań Górnika. Oni naprawdę nic nie grali. Nawet w tych wygranych spotkaniach nie zobaczyłem dobrej gry - mówi Kosowski, były gracz Górnika.

Trener Kasperczak zawsze miał u pana wysokie notowania. W Zabrzu przegrał.
- To prawda. Nie znam kulis wydarzeń ostatnich miesięcy, ale w takiej sytuacji wina leży przede wszystkim po stornie piłkarzy. Znów ktoś powie, że się wymądrzam, ale jako młody chłopak grałem w Górniku, który walczył o utrzymanie i wiem, co się działo. Jaki był w zespole duch, jak gryzło się trawę, jak każdemu zależało. Z drugiej strony od początku zastanawiało mnie, dlaczego klub mający ponoć 30 milionów budżetu nie kupił napastnika, bądź przynajmniej kogoś w miejsce Jurka Brzęczka, by rozegrał piłkę. Sam jestem ciekaw, co stanie się teraz, bo dla mnie faworytem do awansu jest chyba Widzew. Zostaje tylko jedno miejsce. Byłem też trochę zaskoczony, że nie wzięli trenera Marcina Brosza. Zna ligę, zna rywali, dwa lata grał z Podbeskidziem o awans. Rok temu Górnik zaczął budzić się w zimie i się nie obudził. Oby nie było powtórki.

Na razie słychać o chęci "zamrożenia" płac o 40 procent. Pan by się zgodził?
- W moim wieku? Przede wszystkim byłoby mi cholernie wstyd, że spadłem. Zgodziłbym się, bo w tej sytuacji to jest uczciwe rozwiązanie. Trudno racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego piłkarz, który spada z ligi, miałby teraz zarabiać tyle co w ekstraklasie, niezależnie, czy awansuje czy też nie. Logiki w tym nie ma. Obniżka, rozstanie, albo właśnie "zamrożenie" kasy i pełna pula za dziesięć miesięcy. Z tego co mogą zarabiać, pewnie da się przeżyć.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]