Sto lat dla Gorgonia

Jerzy Gorgoń w sobotę przyjedzie do Zabrza. Miasto zorganizowało temu legendarnemu piłkarzowi 60. urodziny.
Nowych piłkarzy na razie na Roosevelta nie ma, za to w Zabrzu jest spodziewany Jerzy Gorgoń. Legendarny obrońca 18 lipca skończy 60 lat. Z tej okazji władze miasta postanowiły zaprosić jubilata. Gorgoń to zabrzanin z urodzenia, pochodzi z Mikulczyc, gdzie był przed rokiem entuzjastycznie witany przy okazji jubileuszu Sparty.

W sobotę Jerzy Gorgoń pojawi się na Muzycznym Lecie, plenerowej imprezie organizowanej na terenach zlikwidowanego kąpieliska, w bezpośrednim sąsiedztwie stadionu Górnika, gdzie odbierze na scenie urodzinowe prezenty. Władze nie kryją, że wizyta tego wspaniałego piłkarza ma wymiar symboliczny. Gorgoń, pamiętający Górnika grającego w finale Pucharu Zdobywców Pucharów, mający na koncie mecze z Manchesterem United, Romą czy Manchesterem City, w 1978 roku spadł z zespołem do drugiej ligi. Nie odszedł jednak z Zabrza, a po roku wrócił do grona najlepszych drużyn w Polsce. Chodzi o przekazanie czytelnego sygnału, że miasto i klub robią wszystko, by podobny scenariusz powtórzył się także teraz. Po spadku z ligi ubiegłoroczne deklaracje, zakładające walkę o miejsce w piątce, a nawet o mistrzostwo Polski, brzmią groteskowo, dlatego nikt dziś buńczucznie nie zapowiada, że awans będzie formalnością. Z drugiej strony cel nawet bez deklaracji jest oczywisty i czytelny.

Jerzy Gorgoń przez lata rzadko bywał w Zabrzu. W ciągu ostatniego roku będzie to jego trzecia wizyta. Ostatnio był w grudniu 2008 roku. Mieszkający na stałe w Szwajcarii mistrz olimpijski (1972) i zawodnik trzeciej drużyny świata (1974), przyjechał na obchody sześćdziesięciolecia Górnika. W najbliższą sobotę, po części oficjalnej, jubilat spotka się w jednej z restauracji z byłymi kolegami z Górnika i reprezentacji Polski. W niedzielę w jego rodzinnej parafii odbędzie się msza w intencji tego doskonałego przed laty piłkarza. Jerzy Gorgoń do Zabrza przyjedzie z najbliższymi. Żoną, synem, a także córką, która wyjechała z Polski miesiąc po przyjściu na świat. Będzie też szwagierka piłkarza, znana piosenkarka, Lidia Stanisławska.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online