Forum
 

Problem Gorawskiego

Po długiej przerwie spowodowanej kontuzją Damian Gorawski wraca do treningów z Górnikiem Zabrze. Jednak Doktor Zygfryd Wawrzynek twierdzi, że piłkarz ma poważny problem ze zdrowiem i nie będzie mógł grać cały sezon.
Damian Gorawski wziął udział we wczorajszych zajęciach Górnika. Piłkarz, który od połowy kwietnia zmagał się z kontuzją stawu skokowego, nie ćwiczył jeszcze z pełnym obciążeniem. Na razie tylko biegał, ale ma już zgodę lekarza na treningi z piłką. To dobra wiadomość dla trenera Ryszarda Komornickiego, który kilka dni temu skarżył się, że ma trzynastu, może czternastu zawodników gotowych do występów w pierwszej lidze. Poza tym gra Górnika po powrocie Gorawskiego może zyskać na jakości.

- To jest akurat taki zawodnik, któremu piłka nie przeszkadza, więc dzięki niemu wzrośnie siła rażenia ofensywy. Akcje staną się bardziej płynne - uważa Władysław Żmuda, były trener Widzewa Łódź i GKS-u Katowice. - Jeśli tylko będzie zdrowy, to szkoleniowiec będzie miał z niego pociechę. On może grać nie tylko na prawym skrzydle, ale i na środku pomocy. Jest doświadczony, więc Komornicki mógłby mu powierzyć rolę rozgrywającego. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że gdyby nie kwietniowa kontuzja Gorawskiego, to dziś Górnik nadal byłby w ekstraklasie. Źle się stało, że zawodnik wystąpił w meczu z Wóźniej mu go brakowało - wyjaśnia Żmuda. Ceniony szkoleniowiec stwierdził, że tylko zdrowy Gorawski jest wstanie pomoc Górnikowi.

Doktor Zygfryd Wawrzynek, były prezes zabrzańskiego klubu, jest zdania, że zawodnik wraca na boisko tylko na chwilę. - On ma przewlekłą kontuzję - wyrokuje Wawrzynek. - Szkoda, że działacze Górnika przed finalizowaniem tego transferu nie zobaczyli raportu medycznego sporządzonego przez wyjazdem reprezentacji Polski na mistrzostwa świata do Niemiec. Ja nie mogę zdradzić, co tam jest napisane, bo mnie obowiązuje tajemnica lekarska. Zapewniam jednak, że Gorawski ma wielki problem. I Górnik też ma kłopot. Jeśli Damian teraz wrócił, to za kilka tygodni znowu będzie wyłączony z gry. On nie jest zdolny, aby grać na pełnych obrotach przez cały sezon.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online