Pęknięty worek z kontuzjami

Gdy na Roosevelta nastały rządy Marka Koźmińskiego, w kadrze Górnika narobiło się sporo ruchu. Latem zespół zmienił się w ponad połowie, teraz też wygląda na to, że zabrzańska jedenastka wiosną będzie różniła się od tej z jesieni.
Niektórzy z piłkarzy znaleźli bardziej możnych i sportowo lepszych pracodawców (Adrian Sikora), inni odeszli z własnej nieprzymuszonej woli (Marcin Szulik, Madrin Piegzik, czy nawet mimo wszystko Piotr Gierczak). Na liście "odrzuconych" widnieją zaś nazwiska Marcina Chyły, a przede wszystkim Pawła Pęczaka. 
Pod koniec lat 90. "Pęki" był jednym z najbardziej obiecujących obrońców w polskiej ekstraklasie i niewątpliwą podporą katowickiego GKS. Dobra gra zaowocowała transferem do Amiki Wronki, ale tam zaczęły się problemy piłkarza z kontuzjami. I choć zawodnik ma w swoim dorobku dwa Puchary Polski i Superpuchar, pobyt w Wielkopolsce nie okazał się dla niego trampoliną do sukcesu. Na początku 2002 roku Pęczak wrócił na Śląsk z nadzieją, że w barwach Górnika odzyska dawny błysk. Niestety, w ciągu dwóch i pół roku piłkarz zagrał tylko w 18 ligowych meczach wciąż nękany przez kontuzje. Latem ub. roku wydawało się, że wszystko idzie ku dobremu. Ale już pierwszy mecz obecnego sezonu, z Lechem w Poznaniu, pokazał, że pech nie opuszcza zawodnika: po niespełna kwadransie "Pęki" opuszczał boisko na noszach...

W czasie jego rekonwalescencji miejsce na prawej obronie Górnika wywalczył sobie Brazylijczyk Felipe i działacze uznali, że - choć kontrakt wciąż jest ważny - czas Pęczaka w Zabrzu minął.

źródło: Trybuna ŚląskaRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]