Górnik musi szukać nowego lidera

Swoją deklaracją o chęci przejścia do Lecha Adam Banaś zawiódł śląskich kibiców, trenera i działaczy Górnika Zabrze - pisze "Przegląd Sportowy".
Gdy zimą Górnik kupował Adama Banasia, w klubie rzucono hasło, że to jest „Ślązak z krwi i kości", który ma szansę stać się liderem i kimś w rodzaju przywódcy zespołu. Wiosną zawodnik spełnił pokładane w nim nadzieje. Nie tylko kierował obroną, ale strzelił cztery ważne bramki. Kibice wreszcie mieli piłkarza, z którym mogli się identyfikować, bo Banaś na każdym kroku podkreślał, jak ważne miejsce zajmuje w jego sercu Górnik.

Działacze też zacierali ręce, bo realnych kształtów zaczęła nabierać wizja budowania drużyny w oparciu o człowieka związanego z regionem. Wydarzenia kilku ostatnich dni sprawiły jednak, że mit runął. Wystarczyła oferta z Lecha i kilka słów Banasia o chęci przeniesienia się do Kolejorza, by na Roosevelta stracono do zawodnika zaufanie.

- Jestem rozczarowany postawą Adama - przyznaje Stanisław Oślizło, legendarny obrońca, a obecnie rzecznik prasowy zabrzańskiego klubu. - Mówiąc głośno o chęci przeniesienia się do Lecha pokazał, ile naprawdę znaczy dla niego Górnik. Trochę mnie to dziwi, bo jednak pieniądze w Lechu nie są znacząco większe od tych, jakie zarabia tutaj. Poza tym wciąż mam w pamięci te wszystkie dobre opinie Adama o naszych wspaniałych kibicach i kapitalnej atmosferze panującej w Zabrzu. Nie wiem, czy on ostatecznie od nas odejdzie. Na pewno jednak teraz trudno będzie traktować go jak kogoś wyjątkowego i najważniejszego w tym zespole - podkreśla Oślizło.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]