Dzierżoniów zamiast Francji

Urlopy zawodników zostały przedłużone o trzy dni. Plan przygotowań do rozgrywek pierwszej ligi przygotował Marek Piotrowicz.
Zmieniła się data pierwszego spotkania piłkarzy Górnika po urlopie. W planie przygotowanym jeszcze przez Henryka Kasperczaka widniała data 15 czerwca. Kiedy piłkarze, dzień po nieudanym zakończeniu sezonu wyjeżdżali na urlopy, usłyszeli, że właśnie tego dnia mają stawić się na treningu. 

Jedna z opcji
Dlaczego tak wcześniej? Górnik miał w planie wyjazd na zgrupowanie do Francji, gdzie Kasperczakowi udało się zakontraktować kilka sparingów z silnymi rywalami. Chodziło więc o to, by drużyna była w miarę dobrze przygotowana do tych spotkań. Dziś z tych planów nie zostało już wiele. Dlatego przygotowania rozpoczną się 18 czerwca. - Musimy sobie uzmysłowić, że jesteśmy klubem pierwszoligowym. Górnik grający w ekstraklasie pewnie pojechałby do Francji. Obecnie taki wariant nie wchodzi w rachubę - przyznaje prezes klubu, Jędrzej Jędrych.
Co w zamian? Okazał się, że zadanie przygotowania planu najbliższych kilku tygodni dostał Marek Piotrowicz, były trener Młodej Ekstraklasy, cały czas zatrudniony w klubie. - Jesteśmy po długiej rozmowie, myślę, że wszystko jest dograne. Nie potrafię dziś odpowiedzieć na pytanie, czy do 18 czerwca Górnik będzie miał nowego trenera. Jeżeli nie, to piłkarze rozpoczną zajęcia pod okiem trenerów Marka Piotrowicza i Marka Kostrzewy - dodaje Jędrych. Dodajmy, że zbiórkę wyznaczono na godzinę 11:00. - Zresztą jedna z opcji, która też bierzemy pod uwagę, to prowadzenie przez nich drużyny w pierwszej lidze. Jest dziś kilka wariantów i żadnego z nich nie wykluczam. Ważne jest jedno. Chcemy trenera emocjonalnie związanego z Zabrzem i Górnikiem - przyznaje Jędrych.
Górnik blisko dwa tygodnie spędzi w Zabrzu, a 1 lipca pojedzie na zgrupowanie do Dzierżoniowa, gdzie udało się rzutem na taśmę zakontraktować cztery mecze sparingowe. Pobyt w tej popularnej wśród ligowców miejscowości potrwa do 10 lipca. Kiedy zespół pojedzie na zgrupowanie, to pewnie już z trenerem, który jesienią poprowadzi drużynę w pierwszej lidze.

Rozmowy trwają
Na dziś najpoważniejsze wydają się kandydatury Ryszarda Komornickiego i Marcina Brosza. Mało realne, by w Zabrzu mogli podjąć pracę Franciszek Smuda i Orest Lenczyk. Górnik żył w ostatnim roku ponad stan i pewnie nie będzie chciał po raz kolejny wydawać gigantycznych kwot na sztab trenerski. To także jeden z argumentów, który nie pozwala skreślić Marka Piotrowicza. - Tak, czynnik ekonomiczny na pewno będzie ważny, ale mówiąc o Marku Piotrowiczu miałem przede wszystkim na myśli jego doświadczenie i warsztat. Z wielu ust słyszałem, że jest przygotowany do pracy z zespołem. Dajmy sobie kilka dni. Dziś - to mogę podkreślić z całą odpowiedzialnością - nie ma zdecydowanego faworyta do przejęcia zespołu. Podobnie jak nie ma żadnej konkretnej propozycji zatrudnienia któregoś z naszych piłkarzy - kończy Jędrych, choć trudno sobie wyobrazić, by Górnik zaczął rundę w składzie, który kilkanaście dni temu przegrał walkę o ekstraklasę.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online