Przegląd Sportowy: Komornicki głównym kandydatem na trenera Górnika

Minimum 600 tysięcy złotych brutto rocznie zapłaci Górnik Zabrze nowemu trenerowi. Taką gażę ma otrzymać Ryszard Komornicki, który obecnie jest głównym kandydatem do objęcia posady szkoleniowca - pisze "Przegląd Sportowy".
"Koko" niedawno odszedł ze szwajcarskiego Aarau i obecnie przebywa w Polsce. W miniony piątek był w Warszawie, a nieoficjalnie wiadomo, że akurat w tym dniu władze firmy Allianz prowadziły negocjacje z kandydatem na trenera.

Komornicki wcale nie kryje się z tym, że rozmawia z działaczami Górnika. Trudno jednak wyrokować i pisać, że sprawa jest już przesądzona.

Trener z nazwiskiem
W piątek skończył się sezon dla Marcina Brosza, któremu właśnie wygasła umowa z Podbeskidziem. W poniedziałek jedzie do Bielska-Białej na rozmowy dotyczące przedłużenia kontraktu. Jeśli tego nie zrobi, to może znaczyć, że otrzymał dobrą ofertę z Górnika. Jednak dziś szanse Brosza nie są zbyt wielkie. Trzeba pamiętać, że w Zabrzu przyzwyczajono się do wielkich nazwisk. Dlatego schedę po Henryku Kasperczaku musi przejąć człowiek z nazwiskiem i znaczącymi osiągnięciami na koncie. Brosz do tego schematu nie pasuje. Komornicki bardziej.

Niemożna jednak wykluczyć, że sponsor zdecyduje się raz jeszcze na szkoleniowca kojarzonego z sukcesem. W kuluarach wciąż mówi się, że do Górnika mógłby przyjść ktoś z dwójki: Orest Lenczyk, Franciszek Smuda. Jednak większe są chyba szanse na zatrudnienie Lenczyka. Smuda to wydatek roczny rzędu 1,2 mln zł. Lenczyka może uda się skusić kwotą około 840 tys. zł rocznie.

Bez względu na to, kto nim zostanie, nowy trener będzie najlepiej zarabiającą osobą w Górniku. Piłkarze z wysokimi kontraktami, czyli Damian Gorawski i Paweł Strąk, mają odejść.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online