Forum
 

Zahorski i Bonin w Śląsku Wrocław?

Tomasz Zahorski z Górnika znalazł się w kręgu zainteresowań trenera Śląska Ryszarda Tarasiewicza - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Zawodnik, który w zakończonym niedawno sezonie zdobył zaledwie jedną bramkę, zdaniem szkoleniowca byłby wzmocnieniem zespołu z Oporowskiej. 

- Nie patrzę tylko przez pryzmat ostatniego roku. Zahorski dobrze gra głową, ma ciąg na bramkę. To nie jest piłkarz jednego sezonu, który wystrzelił nagle w wieku trzydziestu lat, tylko chłopak, który wciąż może robić postępy - uważa Tarasiewicz.

Zahorski mógłby grać we Wrocławiu dużo lepiej niż w Zabrzu między innymi z tego powodu, że Śląsk ma kreatywnych środkowych pomocników i skrzydłowych. "Taraś" stawia na dużo bardziej ofensywny styl gry, niż prezentowany w ostatnim sezonie przez Górnika. W sezonie 2008/2009 okazało się, że dziesięć goli w ekstraklasie potrafi strzelić dla Śląska nawet Tomasz Szewczuk, który wcześniej dokonaniami strzeleckimi nigdy nie błyszczał. Kiedy dostał wsparcie z drugiej linii w postaci braci Gancarczyków, Sebastiana Mili i Sebastiana Dudka, okazało się, że drzemią w nim spore snajperskie możliwości.

To nie był jego sezon
Napastnik zabrzan nie miał wysokich notowań u trenera Henryka Kasperczaka, który na niego nie stawiał. Na dodatek stracił końcowy okres sezonu na skutek poważnej kontuzji. Miesiąc temu przeszedł w Niemczech rekonstrukcję więzadeł w kolanie.

- Myślę, że w ciągu dwóch miesięcy mogę podjąć indywidualne treningi. Jeśli do Górnika przyjdzie oferta z ekstraklasy, choćby ze Śląska, to jestem gotowy do rozmów. Na razie mam kontrakt do 2012 roku, bez klauzuli odstępnego i myślę przede wszystkim o tym, żeby dojść do pełnej sprawności. Nie wykręcam się od odpowiedzialności, to nie był mój dobry sezon. Ale żeby napastnik zdobywał bramki, ktoś musi mu pomóc w stworzeniu sytuacji. A z tym w Górniku nie było dobrze - uważa Zahorski.

Przy Oporowskiej rozważają także złożenie oferty Grzegorzowi Boninowi, którego Tarasiewicz widzi w roli bocznego pomocnika. Jednak w przypadku tego zawodnika problemem może być klauzula odstępnego. Kto chce wykupić 26-letniego piłkarza z Górnika, musi wyłożyć aż półtora miliona złotych. A taką sumę Śląsk w ostatnich latach zapłacił tylko raz. Za Sebastiana Milę.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online