Buzek: Smutni powinni być wszyscy kibice w kraju

Jerzy Buzek, były premier RP był w sobotę na stadionie Górnika. Po meczu nie krył wzruszenia, choć jest wielkim kibicem Ruchu Chorzów.
» Co zadeklarowany kibic Ruchu powie po tym co widział w Zabrzu?
Jerzy Buzek: - Jest mi bardzo smutno. Powinno być dziś smutno każdemu kibicowi w Polsce, bo spadła z ligi jedna z największych jej legend. Tak, jestem wielkim kibicem Ruchu, ale Górnik ma mnóstwo miejsca w moim sercu. Nie wiem, czy jest ktoś w moim wieku, któremu Górnik jest obojętny. Byłem na Stadionie Śląskim, kiedy grali z Austrią, Romą, czy Manchesterem United. Wtedy każdy ich kochał. A dziś? Ostatni zespół w lidze i 20000 ludzi na trybunach, doping przez 90 minut. Liga straciła bardzo dużo. Nie tylko Zabrze.

» Przyzna pan jednak, że zabrakło dziś argumentów czysto sportowych.
- Do przerwy nie grał Górnik źle, ale potem było już gorzej. Nie śledzę tego tak dokładnie, ale przecież kupili zimą ponoć dobrych piłkarzy. Górnik był wielki, kiedy miał osobistości w przodzie. Pohl i Lubański, potem Iwan czy Urban. Dziś ich siła rażenia jest bardzo słaba.

» Co dalej?
- Muszę siąść mądre głowy i pomyśleć. Czasu się nie cofnie, za rok trzeba wrócić. Allianz zostaje, stadion ma być budowany, więc nie powinno być źle. Ruch też spał, ale do ligi wrócił. Górnikowi życzę tego samego,. Naprawdę jest mi smutno.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]