Niedzielan otwiera listę życzeń Górnika

Andrzej Niedzielan będzie otwierał listę życzeń Górnika Zabrze, jeśli klub utrzyma się w ekstraklasie - pisze "Przegląd Sportowy".
Najważniejszą sprawą dla Górnika Zabrze jest utrzymanie się w ekstraklasie. Dlatego teraz piłkarze i sztab szkoleniowy skupiają się wyłącznie na tym, aby jak najlepiej przygotować się do sobotniego meczu z Polonią Warszawa. Ślązacy liczą na wsparcie 18000 wiernych fanów, zwycięstwo i korzystne dla nich wyniki innych spotkań. Jeśli wszystkie te czynniki zagrają, to klub nie spadnie z ligi i będzie mógł zacząć poważnie myśleć o transferach.

Michael Mueller, przewodniczący rady nadzorczej SSA Górnik, powiedział niedawno, że w letnim okienku drużyna musi być wzmocniona klasowym rozgrywającym i łowcą bramek. To są dwa priorytety, choć wiadomo, iż zabrzanie będą też próbowali zwiększyć rywalizację na innych pozycjach.

Powrót Niedzielana

Jeśli chodzi o napastnika, to wielce prawdopodobny jest powrót do zimowej opcji numer 1, czyli sprowadzenia Andrzeja Niedzielana. Od dłuższego czasu jest on w Wiśle Kraków rezerwowymi jak najbardziej chciałby zmienić klimat. Wydaje się, że jego odejście byłoby na rękę klubowi z Reymonta. Przecież Niedzielan, mający według informacji "PS" roczny kontrakt na poziomie 200 tysięcy euro, jest sporym obciążeniem dla budżetu mistrza Polski. Górnik pewnie nie dałby napastnikowi aż tak dużych pieniędzy, jak Wisła, ale Niedzielan mógłby chyba liczyć na 600 tys. zł.

Ten transfer powinien być optymalnym rozwiązaniem dla zabrzan. Przede wszystkim dlatego, że ten zawodnik grał już w Górniku i właśnie w nim błysnął strzeleckimi umiejętnościami. W rundzie jesiennej sezonu 2002/03 strzelił 15 goli w 14 meczach i przeniósł się za milion złotych do Groclinu Grodzisk Wielkopolski. Wtedy Niedzielan zadebiutował też w reprezentacji Polski.

Sprawa ściągnięcia napastnika Wisły wydaje się możliwa do załatwienia, tym bardziej że w zimie kluby już nawiązały kontakt. Wisła jednak zatrzymała piłkarza, gdyż chciała dać mu ostatnią szansę na to, aby się przełamał. Dziś wiadomo, że znowu mu się to nie udało. W tej sytuacji krakowianie chętnie odstąpią gracza za około 100, góra 150 tys euro. A Górnika stać na taki wydatek.

W Zabrzu mówi się, że Ślązacy spróbują pozyskać z zachodnich klubów Adriana Sikorę i Marka Saganowskiego. Mogą też chcieć kupić napastnika z Górnego Śląska, a wówczas zaczną kusić Michała Zielińskiego z Polonii Bytom. Wszystko jednak wskazuje, że w tej chwili numerem 1 jest Niedzielan. Sikora i Saganowski to jednak bardziej kosztowne rozwiązania, a temat Zielińskiego, przynajmniej dotąd, nie został w ogóle podjęty.

Zimowe opcje

Nie jest wykluczone, że także w przypadku sprowadzenia ofensywnego pomocnika Górnik wróci do jednej z zimowych opcji. Chodzi mianowicie o jednego z dwójki piłkarzy - Kamil Wilczek, Mariusz Zganiacz. Jak się dowiedział "PS", trener Henryk Kasperczak bardzo zabiegał zwłaszcza o sprowadzenie Wilczka. Piłkarz chyba obawiał się, że może nie mieć pewnego miejsca w składzie i nie skorzystał z propozycji. Wybrał Piasta Gliwice, gdzie przez pół roku bardzo ładnie się rozwinął. W ogóle to Wilczek dobrą grą w najbliższym spotkaniu z Lechią Gdańsk może przyłożyć rękę do swoich ewentualnych przenosin.

Wygrana Piasta z Lechią pomoże Górnikowi w obronie ekstraklasy. Zresztą gliwiczanie chętnie przyznają, że sąsiad zza miedzy może liczyć na ich wsparcie. Akurat nie mówi tego Wilczek, ale już Grzegorz Kasprzik zadeklarował pomoc.

- Zagramy w ostatniej kolejce dla siebie, ale i dla Górnika - powiedział bramkarz. Powyższe słowa mają podtekst. Nie jest bowiem tajemnicą, że Piast jeszcze w styczniu rozmawiał z Górnikiem o transferze bramkarza. Kluby ponoć osiągnęły porozumienie, ale odłożyły finalizację sprawy do lipca. Kasprzik, gdy mu o tym przypominamy, tylko się uśmiecha.

- Poczekajmy. Nie chciałbym rozmawiać o transferze, skoro została jeszcze jedna kolejka do rozegrania - asekuruje się zawodnik, po Niedzielanie i Wilczku trzeci na liście życzeń Górnika.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]