Górnik - Odra: Łowcy bramek czają się w formacji defensywnej

Górnik Zabrze nie ma snajpera. Ma za to skutecznych obrońców, którzy wiosną strzelili 6 z 10 goli zdobytych przez zespół. Właśnie wśród defensorów trzeba szukać sposobu na zwycięstwo w sobotnim meczu o życie z Odrą Wodzisław. 

W klubie, przede wszystkim, liczą na Adama Banasia. Jeszcze w juniorach był on obiecującym napastnikiem i chyba dlatego ma nosa do bramek. Banaś wędruje pod pole karne rywala zwłaszcza przy stałych fragmentach gry i wówczas popisuje się niesamowitym wręcz wyczuciem oraz instynktem.

Michael Mueller, przewodniczący rady nadzorczej SSA Górnik, powiedział niedawno w jednym z wywiadów, iż chciałby mieć osiemnastu zawodników o mentalności i charakterze Banasia. Póki co to jednak nie jest możliwe. Można być jednak pewnym, że „Banan" uczyni wszystko co w jego mocy, by Górnik nie spadł z ekstraklasy. - Ostatnie spotkania to będzie coś więcej niż walka, to będzie rzeź - Banaś nie ma wątpliwości.

Jeśli chodzi o bramki to środkowemu obrońcy bardziej zależy jednak na utrzymaniu, niż śrubowaniu snajperskich rekordów. Zresztą akurat w tym przypadku defensorzy są wyjątkowo zgodni. - Nie ważne kto strzela, bo najistotniejsze jest to, że w ogóle trafiamy do siatki - uważa Mariusz Magiera, zdobywca pięknego gola w spotkaniu z Lechią Gdańsk (2:0).

Warto zwrócić uwagę, iż sytuacja w której do siatki trafiają obrońcy, w odniesieniu do Górnika, nie jest przypadkowa. Gdy w przerwie zimowej nie udało się działaczom pozyskać klasowego napastnika trener Henryk Kasperczak postanowił rozłożyć ciężar odpowiedzialności za zdobywanie goli na wszystkich piłkarzy bez wyjątku. Nie sposób nie zauważyć, że boczni obrońcy grają bardzo ofensywnie i momentami wcielają się w skrajnych pomocników.

Z pary stoperów właściwie tylko Michał Pazdan dba o tyły, bo już Banaś często biega do przodu, by wzmocnić siłę uderzeniową Górnika. Ma to swoje dobre strony...

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online