Nietrafiona inwestycja Górnika

Damian Gorawski już w tym sezonie nie zagra. Kontuzja stawu skokowego okazała się poważniejsza, niż wcześniej przypuszczano - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Tym sposobem Górnik Zabrze stracił piłkarza, który miał pociągnąć zespół do walki i podnieść jakość gry ofensywnej. Oczywiście takie rzeczy się zdarzają, ale nie sposób nie wspomnieć, iż w momencie finalizowania kontraktu "Gory" eksperci przestrzegali, że jest to zawodnik podatny na kontuzje. Jeśli do tego dodamy, że działacze Górnika wcześniej zarzekali się, że nie będą pozyskiwać takich graczy to mamy problem. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, iż klub popełnił błąd. Pieniądze można było ulokować inaczej, choćby kupując snajpera, którego tak bardzo dziś brakuje.
- Wyraźnie widać, że Gorawski to nie był trafiona inwestycja. I nie myślę o jego umiejętnościach piłkarskich, bo te są wysokie, ale o podatności gracza na urazy. Gdy walka idzie na noże to ktoś taki jest zbędny - uważa Władysław Żmuda, były trener Widzewa Łódź i częsty gość na meczach Górnika.

Kolejny kłopot
Marek Motyka, który w przeszłości prowadził zabrzańską „11" jest podobnego zdania. - Gorawski jest potrzebny, ale pod warunkiem, że jest zdrowy. Kłopot w tym, że on od miesiąca się leczy i przez to drużynie nie pomaga. Szkoda, bo normalnie to agresywnie i wysoko grający skrzydłowy, który na dodatek potrafi dograć dokładnie piłkę - wylicza Motyka zalety piłkarza.
A jaka jest ocena pozostałych zimowych nabytków Górnika. Przecież nie tylko Gorawski miał być tym, który odmieni oblicze zespołu. Wiele obiecywano sobie również ze strony Pawła Strąka czy Roberta Szczota. Dziś obaj są na cenzurowanym.
- Strąk gra na alibi. Prezentuje piłkarski minimalizm, czyli podaje do najbliżej ustawionego partnera. Kopie piłkę do tyłu, albo w poprzek boiska. Kilka lat temu grał lepiej, a teraz to powiem tylko, że od biedy może być - ocenia Żmuda.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]