Wieczorek: Podteksty mnie nie interesują

Dziewięć punktów oznacza utrzymanie, siedem nadzieję na udział w barażach, a sześć to degradacja - nie ma wątpliwości prezes Górnika Zabrze, Jędrzej Jędrych, przed ostatnimi trzema kolejkami ekstraklasy.
Pierwsze z tych finałowych i decydujących o życiu w ekstraklasie rozdań czeka zabrzan już dziś. Na Roosevelta przyjeżdża Odra Wodzisław, czyli... trener Ryszard Wieczorek, zwolniony z Górnika, by zrobić miejsce dla Henryka Kasperczaka.

- Nie życzę Górnikowi źle, ale naszym celem jest zdobycie trzech punktów, które zapewnią nam utrzymanie, podteksty mnie nie interesują - stwierdził spokojnie Wieczorek.

Kasperczak też nie pali się do wojny psychologicznej.

- Taki jest już los trenera i obaj o tym wiemy, że raz jest się pod wozem, a raz na nim. Dla nas ważny jest ten mecz nie po to, żeby Kasperczak udowodnił coś Wieczorkowi albo odwrotnie, tylko żeby wygrać i uratować Górnika przed spadkiem - powiedział szkoleniowiec z Roosevelta.

Wieczorek przywiezie dziś do Zabrza dwóch zawodników świetnie w tym mieście znanych: Marcina Wodeckiego, Piotra Gierczaka. Mogło być ich trzech, ale Tomasza M. w środę, po finale Pucharu Ekstraklasy, zatrzymali agenci CBŚ, a wczoraj prokurator postawił mu zarzuty dotyczące udziału w aferze korupcyjnej.

- To wydarzenie nie będzie miało wpływu na naszą postawę - gwarantuje jednak Jan Woś.

Co ciekawe, dzisiejsze spotkanie jest starciem na szczycie tabeli... derbowej. Na razie liderem jest Odra, która nie przegrała w tym sezonie żadnego z bratobójczych spotkań, wygrywając w nich czterokrotnie i dwa razy remisując, natomiast zabrzanie ustępują jej o w tym zestawieniu o trzy punkty, ale mają jeden mecz na koncie więcej.

- Jeśli już mamy mówić o statystykach, to warto spojrzeć na to, że mamy z Odrą korzystny bilans w ostatnich latach (po raz ostatni goście wygrali w Zabrzu w 2001 roku - przyp. red.), a ja sam strzeliłem jej gola w Pucharze Ekstraklasy i kilka innych w sparingach, gdy grałem jeszcze w Podbeskidziu - z uśmiechem mówi Dariusz Kołodziej, który uporczywie walczy o miejsce w składzie Górnika, ale Kasperczak wybiera warianty bardziej defensywne. Czy dziś będzie inaczej?

- O składzie jak zwykle zadecyduję tuż przed meczem - krótko kwituje trener Górnika.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]