Zagadka Tomasza Hajty

Zagra czy nie zagra? Od kilkudziesięciu godzin takie pytanie zawisło nad Tomaszem Hajtą. Odchodząc z Górnika podpisał on aneks, w którym zobowiązał się do absencji w meczu przeciwko byłemu już pracodawcy w zamian za wypłatę należnych do końca kontraktu pieniędzy (w sumie ok. 150.000 zł). Obecnemu piłkarzowi ŁKS Łódź pozostawiono jednak furtkę - może wyjść na boisko, jeśli wpłaci do kasy na Roosevelta 100.000 zł. Im bliżej było jednak dzisiejszego spotkania łodzian z Górnikiem, tym głośniej jednak Hajto deklarował, że ta umowa nie ma mocy prawnej i zamierza w tym starciu wystąpić, podlewając swoje wypowiedzi pikantną krytyką Henryka Kasperczaka.

W samej Łodzi opinie są podzielone, ale większość tamtejszych dziennikarzy uważa, że postawa Hajty jest jedynie elementem wojny psychologicznej i zawodnik na murawie się nie pojawi. Szefowie klubu jednak jeszcze wczoraj wieczorem deklarowali, że zdaniem prawników występ obrońcy ŁKS nie pociągnie za sobą finansowych konsekwencji.

- Przyglądamy się temu jednym okiem, a swojej taktyki bynajmniej nie podporządkowujemy temu, czy Hajto zagra czy nie - komentuje sprawę drugi trener Górnika, Jerzy Kowalik. - To kolejny mecz o życie, nie musimy tego nikomu powtarzać. Wygrana w Łodzi, a na pewno na nią nas stać, byłaby już milowym krokiem w walce o utrzymanie.

źródło: Dziennik ZachodniRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]