"Banaś zasługuje na swoją szansę w kadrze"

Choć Górnik nie zdołał jeszcze zapewnić sobie utrzymania w Ekstraklasie, to jeden z jego zawodników, Adam Banaś, już teraz może sobie pogratulować wyjątkowo udanego sezonu. Obrońca Górnika jednogłośnie uznany został przez Marka Citko, Mirosława Szymkowiaka i Andrzeja Zamilskiego najlepszym zawodnikiem rundy wiosennej! Eksperci wybrali spośród dwóch jedenastek sporządzonych przez "Fakt" jeszcze kilku innych graczy, których uznali za największe gwiazdy i najbardziej przegranych piłkarzy rundy wiosennej obecnego sezonu.

- Banaś to znakomity piłkarz, którego Leo Beenhakker powinien niebawem wypróbować w kadrze. Nie jest już młodzieniaszkiem, ale na pewno zasługuje na swoją szansę - stwierdził asystent Leo Beenhakkera, Andrzej Zamilski w rozmowie z "Faktem".

Choć Banaś jest obrońcą, ujawnił w tym sezonie niezwykły talent strzelecki. W meczach ligowych zdobył już cztery bramki - więcej niż wielu napastników.

- Adam ma wszystkie cechy, które powinien posiadać nowoczesny obrońca. Jest szybki, dynamiczny, nie boi się włączać do akcji ofensywnych. Strzela prawie tyle goli, co Marcin Wasilewski - ocenił dawny gwiazdor Widzewa Łódź, Marek Citko. A były reprezentant Polski Mirosław Szymkowiak dodaje: – Banaś to najlepszy dowód na to, że w niższych ligach gra wielu utalentowanych piłkarzy. Niestety, z powodu złego rozeznania na zapleczu ekstraklasy czołowe kluby z Polski rzadko potrafią wyłowić talenty.

źródło: FaktRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2022 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]