Nawet po degradacji będą zarabiać krocie

Jeżeli Górnik Zabrze spadnie w tym sezonie do I ligi, to niektórzy czołowi zawodnicy klubu wciąż będą zarabiali po 25-30 tysięcy złotych miesięcznie - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".
Finansowymi krezusami są dzisiaj piłkarze z Zabrza. Najlepsi z nich miesięcznie kwitują nawet po 50 tysięcy złotych. W I lidze ich gaże mogą oczywiście zostać obniżone. Najpierw jednak musi zapaść decyzja o renegocjacji warunków kontraktów. Jeśli tak się stanie, każdy z najlepiej zarabiających zabrzan odbędzie rozmowę z pracodawcą. Z nieoficjalnych źródeł "Przegląd Sportowy" dowiedział się jednak, że jeżeli Górnik nie utrzyma się w ekstraklasie, to budżet klubu zmniejszy się z 30 mln do nawet 8-10 mln zł.
Problemem, dotychczas nie rozwiązanym, jest brak zapisu w kontraktach zabrzańskich piłkarzy, umożliwiającego im obniżenie poborów. A są one całkiem godne. Dotyczy to zwłaszcza pięciu piłkarzy sprowadzonych do Zabrza w trakcie ostatniego okna transferowego. Damian Gorawski zagwarantował sobie roczne zarobki w wysokości 600tys. zł brutto. Tyle samo dostaje Paweł Strąk. Robert Szczot pobiera 502 tys. zł brutto, Adam Banaś - 480 tys. zł brutto, a Mariusz Przybylski - 420 tys. zł. brutto. Znacznie przebija ich jednak trener Henryk Kasperczak z rocznym kontraktem w wysokości 350 tysięcy, ale... euro.
- Nikt nam dotychczas nie mówił, że w przypadku spadku do I ligi, nasze pobory się zmienią. Nie mamy takiego zapisu w kontraktach, podobnie jak możliwości swobodnego odejścia do innego klubu, gdyby Górnik w przyszłym sezonie miał grać w I lidze - mówi Robert Szczot.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]