Kasperczak: Nie widziałem brutalnej gry z naszej strony

- Przyjechałem do Krakowa z wielkim sentymentem i otwartym sercem. Szkoda, że nie osiągnęliśmy lepszego wyniku. Obie drużyny szukały punktów, choć cele mają odmienne. Zawodnicy grali otwarcie, szukali zdobycia bramki i punktów. Gdyby Wisła strzeliła bramki w pierwszej połowie, to może mielibyśmy minę inną niż teraz, a straciliśmy gole w końcówce. Taki jest futbol. Kto popełnia więcej błędów ten przegrywa - powiedział Henryk Kasperczak po przegranym meczu w Krakowie.

Trenerowi Górnika brakowało nieco agresji ze strony jego drużyny: - Nie widziałem brutalnej gry z naszej strony. Jeszcze raz się potwierdziło, że brakuje nam skuteczności w wykończeniu akcji. Ważnym momentem dla nas były dwie wymuszone zmiany - wiadomo co znaczy dla nas Banaś i Gorawski. Zespół już nie grał tak, jak by mógł. W drugiej połowie przy stanie 1:1 mogliśmy się pokusić o bramkę.

- Jest niezadowolenie z porażki, ale nie jest tu łatwo o dobry wynik. Wisła grała z dużą swobodą, my musieliśmy się bronić. Następne mecze są bardzo ważne, czekają nas trzy mecze u siebie i dwa wyjazdy. Te z sąsiadami w tabeli będą dla nas najważniejsze.

Górnik, w odróżnieniu od Wisły Kasperczaka, gra systemem 4-5-1. - W Wiśle graliśmy 4-4-2, ale jeden z tamtych napastników jest w Jagiellonii, jeden w Larisie, a jeden zakończył karierę - stwierdził Kasperczak. - Miałem bardzo dobrych napastników. Próbowałem grać tym systemem, ale musiałem go zmienić. Do strzelania bramek potrzeba trochę kunsztu, zdolności i talentu. Można grać sześcioma napastnikami i nie zdobyć bramki. U nas na "króla strzelców" wyrasta Banaś.

O szansach Wisły na mistrzostwo Kasperczak wypowiada się następująco: - Wisła w każdym sezonie gra o mistrzostwo. Walka jest wyrównana, tak dla Wisły ciężko będzie zdobyć mistrza, jak Górnikowi się utrzymać. Ale mamy szanse. Obu drużynom są potrzebne zwycięstwa. Z całego serca życzę Wiśle, by biła się nadal o mistrzostwo. Sprawa tytułu jest otwarta dla Wisły, Legii i Lecha.

źródło: wislakrakow.comRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]