Forum
 

Rambo boi się śniegu

Rambo (z lewej) i Gaudinho - zobacz powiększenie (fot. Super Express)Felipe i Gaudinho wrócili do Polski po odpoczynku spędzonym w Brazylii. Dla ich rodaka, Diego Alessandro Rambo (18 l.), jest to pierwszy kontakt z naszym krajem.
Wcześniej zapowiadany był także przylot czwartego Brazylijczyka, Edno. Jednak ten zrezygnował z gry w Zabrzu, wybierając ofertę Vasco da Gama. W Górniku Zabrze jest więc trzech Brazylijczyków i Japończyk. 
- Mówią tylko po portugalsku - śmieje się trener Waldemar Fornalik. - Nic po angielsku.

Tłumaczem zostaje więc Felipe, który jesienią udanie zadebiutował w barwach Górnika. Jego znajomość polskiego pozwala już nam dogadać się z Rambo.

- W Polsce najbardziej zaskoczył mnie śnieg - mówi imiennik słynnego kinowego mściciela. - Zresztą Felipe i Gaudinho, mimo że byli już tutaj, też nie widzieli takiej zimy.

Trójka Brazylijczyków ze śmiechem obrzuca się śnieżkami. Po chwili poważnieją.

- Karierę zaczynałem w rodzinnej miejscowości, Porto Alegre, w klubie Gremio - opowiada Rambo. - Później była włoska Brescia.

Na jakiej pozycji będzie grał w Górniku? Felipe wyciąga przed siebie dłoń.

- Ja gram tu na obronie - pokazuje palec po prawej stronie. - On gra tu - wskazuje na środkowy.

Cała trójka ma wynajęte trzypokojowe mieszkanie w Zabrzu niedaleko stadionu.

źródło: Super Express



Redakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

















Copyright © 2001-2018 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online