Nie ma ligi bez Górnika!

- Nie ma ligi bez Górnika! - głośno deklaruje Dawid Jarka. Zabrzanin w minionej kolejce trafił do siatki po raz pierwszy w tej rundzie, sygnalizując zwyżkę formy. Jeśli jednak przy Reymonta zagra Damian Gorawski, Jarka zapewne będzie musiał ustąpić miejsca w ataku przesuniętemu z prawej pomocy Robertowi Szczotowi. 

Jak trwoga to do... Banasia. Środkowy obrońca Górnika, który ledwie cztery miesiące temu dołączył do zabrzańskiej ekipy, jest dziś jej... najlepszym strzelcem w spotkaniach wyjazdowych. Jesienią Górnikom nie udało się na obcych boiskach zdobyć ani jednej bramki! Wiosną strzelili dwie - obie zapisał na swe konto właśnie Adam Banaś! Były też bardzo cenne punktowo: przyniosły trzy "oczka" w konfrontacji z Ruchem w Chorzowie, oraz remis w potyczce ze Śląskiem we Wrocławiu.

Damian Gorawski, Paweł Strąk czy Henryk Kasperczak nie są jedynymi krakusami w zabrzańskiej ekipie. Spod Wawelu pochodzą m.in. Dariusz Kołodziej, Michał Pazdan i Piotr Madejski, będący wychowankami Hutnika Kraków. A i sztab trenersko-kierowniczy - czyli Jerzy Kowalik i Antoni Szymanowski - to „wiślacy” z krwi i kości.

W czerwcu 1972 roku Wisła przegrała na swoim stadionie z Górnikiem 1:5. Jedną z bramek dla gości strzelił... Antoni Szymanowski. Wtedy był on jednak piłkarzem Wisły i było to... samobójcze trafienie, prosto w okienko bramki od strony Błoń.

źródło: SportRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]