Super Express: Brożek poślizgnie się na bananie

Jeszcze do niedawna uchodził za największego pechowca na Górnym Śląsku. Ale Adam Banaś przezwyciężył trudne chwile. Dziś jest kapitanem, najlepszym strzelcem i obrońcą Górnika Zabrze. Dziś chce powstrzymać asa Wisły, Pawła Brożka. 

Przed kilkoma laty Banaś - gdy grał w Ruchu Radzionków - znalazł się w kręgu zainteresowań krakowskiej Wisły. - Zmierzyliśmy się wówczas z Wisłą w Pucharze Polski - opowiada stoper Górnika. - Miałem 19 lat i grałem jako prawy obrońca. W ataku krakowian wystąpił Maciej Żurawski. Tak się "nakręciłem" na niego, że nic nie zrobił. Później Wisła pytała o mnie, ale w Ruchu zażądali za mnie jakąś dużą sumę w euro.

Dziś ponownie przyjdzie Banasiowi rywalizować z kolejną krakowską gwiazdą, Pawłem Brożkiem.

- W tamtym pucharowym meczu sprzed lat Brożek też grał. Teraz wraca po kontuzji, ale to wciąż groźny napastnik i trzeba otoczyć go specjalną opieką. Może poślizgnie się na... "Bananie" (przydomek Banasia)? - śmieje się stoper Górnika. Banaś gra w tym sezonie tak dobrze, że wymienia się go nawet jako kandydata do reprezentacji Polski.

- W końcu i do mnie uśmiechnęło się szczęście - mówi. - Ale kiedyś pech mnie nie opuszczał. Dostałem kamieniem w głowę, w debiucie w Piaście Gliwice strzeliłem gola, ale samobójczego. Potem w kolejnym meczu wybiłem bark, by w końcu złamać kość jarzmową. Straciłem pół roku. Leżałem w szpitalu, lekarze nie wiedzieli, czy robić operację, bo obrzęk był tak wielki, że trzeba było najpierw nacinać skalpelem, a potem strzykawkami ściągać opuchliznę.

- Ale już zapomniałem o tych nieszczęściach, teraz w głowie mam tylko mecz z Wisłą i Brożka - zaznacza Banaś. - Dobrze byłoby wygrać, aby w niedzielę w miłym nastroju pojechać do rodziców w Radzionkowie na dobry obiad: roladę, kluski i modrą kapustę.

źródło: Super ExpressRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]