Brazylijski trop

Jak już wiadomo, dzisiaj właściciel większościowego pakietu akcji Górnika Zabrze, Marek Koźmiński, leci do Brazylii, gdzie będzie szukał zawodników, którzy mogliby wzmocnić śląski klub. Trener Waldemar Fornalik ma już ośmiu "stranieri" w kadrze, ale podobno od przybytku głowa nie boli.
- Nie jestem bankiem informacji - odparł Koźmiński junior spytany o wyjazd do Brazylii. - Lecę załatwiać kolejnego zawodnika, ale na pewno nie będzie to Japończyk - dodaje. 
Znacznie rozmowniejszy był ojciec pana Marka, prezes klubu Zbigniew Koźmiński.

- Kiedy już zaczyna się robić jakiś interes, to potem trzeba tego pilnować. Marek leci do Brazylii uporządkować bieżące sprawy organizacyjne, poza tym polecono mu kolejnych zawodników, których warto obejrzeć. Syn powinien się również spotkać z prezesem Athletico Londrinio, klubu, z którego trafił do nas Kimitoshi Nogawa. Marek dobrze zna się z szefem Athletico i nie jest wykluczone, że postarają się wspólnie o kolejny egzotyczny transfer. Ale drugiego Japończyka można się spodziewać w Zabrzu najwcześniej latem - wyznaje Koźmiński senior.

Poszukiwania w Brazylii nie oznaczają, że Górnik stracił aktywność na polskim rynku. Zabrzanie mocno zabiegają o pozyskanie Piotra Włodarczyka - już dostał konkretną ofertę i czas do namysłu.

Do wyjaśnienia pozostaje również sprawa 17-letniego juniora Olimpii Elbląg, Arkadiusza Czarneckiego, który podpisał kontrakt z Lechem (raczej jego rodzice podpisali), a wcześniej ojciec piłkarza złożył podpis pod umową z Górnikiem.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2021 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera]