Stoją murem za Kasperczakiem

- Ten mecz to był koszmar - powiedział po porażce 0:1 z Piastem Gliwice, przewodniczący SSA Górnik Zabrze Michael Mueller. - Jednak żadnych zmian nie będzie - dodał, tak na wszelki wypadek, prezes klubu Jędrzej Jędrych i stało się jasne, że działacze stoją murem za trenerem Henrykiem Kasperczakiem. 

Nie znaczy to jednak, że w kuluarach nie dzieje się nic co mogłoby zachwiać posadą uznanego szkoleniowca. W luźnych dyskusjach ludzi związanych z klubem można usłyszeć, że w przypadku przegranej ze Śląskiem Wrocław trzeba się będzie poważnie zastanowić nad zmianami w sztabie trenerskim i dalszą polityką kadrową.

Mówi się, że zespół mógłby przejąć ktoś z dwójki: Jacek Zieliński (jest do wzięcia od zaraz) lub Marcin Brosz (jego kandydaturę można by wziąć pod uwagę dopiero w lecie, bo teraz walczy z Podbeskidziem Bielsko o awans do ekstraklasy).

Na razie jednak rozważanie obu tych opcji należy traktować z lekkim przymrużeniem oka. Dlaczego? Z tego powodu, iż na Roosevelta panuje przekonanie, że to piłkarze są winni przegranej z beniaminkiem. Swoją drogą to władze firmy Allianz, większościowego udziałowca spółki Górnik, mają sporo materiału do przemyśleń. W zimowej przerwie sponsor wydał mnóstwo pieniędzy na to, by podnieść jakość gry zespołu. Porównując jednak tegoroczne dokonania ekip z Zabrza i Gliwic można dojść do wniosku, że pieniądze to nie wszystko.

Budżet Górnika wynosi 30mln zł, a Piast ma tylko 7,5 mln zł. Najlepiej zarabiający piłkarz zabrzan może liczyć na 600 tys zł brutto rocznie, podczas gdy lider na liście płac gliwiczan ma tylko 180 tys zł brutto rocznie. Wreszcie ostatnie wydatki na transfery. W lutowym okienku Górnik wyłożył 2,850mln zł nie licząc prowizji dla menadżerów i kwot za podpisanie kontraktów. Piast wydał raptem 290 tys zł. Jednak wiosną gliwiczanie zdobyli już 10 punktów, podczas gdy Górnik tylko 6.

źródło: Przegląd SportowyRedakcja www.Gornik.Zabrze.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są niezależnymi opiniami czytelników serwisu. Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do kasowania komentarzy zawierających wulgaryzmy, treści rasistowskie, reklamy, itp.

Copyright © 2001-2020 Górnik Zabrze On-Line - serwis nieoficjalny. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
[zalecane przeglądarki: Mozilla Firefox, Google Chrome, Opera] online